ВУЧИЋ УПОЗОРАВА: Цео свет се руши пред нама
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује свечаности поводом завршетка прве фазе радова на изградњи нове фабрике компаније Еренли у Лесковцу.
Фото: Принтскрин
Председник је рекао да је цена гаса на историјском максимуму, а исто ће бити и са ценом нафте.
- Ако донесу одлуку од нема руске нафте, онда ће то бити пута два или три од историјског максимума. Рубља је пала 38 посто, европске банке пропадају на невероватан начин. Цео свет се руши пред нама. Све оно што смо знали да постоји, одједном пред нашим очима нестаје. Нећу то да кријем - изјавио је Вучић.
Вучић је додао да жели да људи знају колико је компликована ситуација у свету.
- Плашим се нових вести. Некад са муком гледате у телефон јер само лоше вести очекујете. Добијате све горе вести. Ако се сад догоди да они санкционишу руску нафту, не знам где ће то да заврши. У Милану каже да неће да проучавају Достојевског. А кога ћете? Који већи књижевник на свету постоји? Шта учите из књижевности? Затварају опере Чајковског. Какве ће имати? Само Вердијеве? Ништа не разумем, да вам искрено кажем. Људима је, на дневном нивоу, потребно да знају како ће да живе. Пшеница "оде у небеса", на историјски максимум, а то значи да ће скочити цене и других ствари. Палмино уље више не можете да нађете. Кина купује све што стигне. Све резерве памука је купила Кина.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
"КУРТИ ИЗМИШЉА НЕПОСТОЈЕЋЕ ПРЕТЊЕ" Петковић: Наставља да шири лажни наратив о Београду
15. 05. 2026. у 15:08
"Очекујемо да ће на ЕXПО-у бити око 120.000 посетилаца викендом"
15. 05. 2026. у 13:17 >> 13:16
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (1)