БРНАБИЋ ИЗ ПАРИЗА: Макрон посвећен унапређењу односа Србије и Француске

ПРЕМИЈЕРКА Ана Брнабић разговарала је вечерас у Паризу са француским колегом Жаном Кастексом о важним европским питањима, билатералним односима, економској и војно-техничкој сарадњи, а основна порука је да је председник Француске Емануел Макрон лично посвећен унапређењу односа.

БРНАБИЋ ИЗ ПАРИЗА: Макрон посвећен унапређењу односа Србије и Француске

Фото: Танјуг

То је новинарима пренела премијерка након састанка са Кастексом.

- Основна порука је да је председник Макрон лично посвећен томе да даље ради на унапређењу и политичких и економских односа између Француске и Србије и да лично прати многобројне француске инвестиције које данас имамо у Србији - рекла је премијерка.


Брнабић је нагласила да Макрон држи сталан контакт са председником Александром Вучићем и да из односа поштовања између два председника настају резултати.

- Само у поседњих пет година наша размена повећана је за 36, 4 одсто. У последње четири године наша робна размена превазилази једну миљарду евра, а 2021.године размена је била близу 1,4 милијарди евра. Потенцијали су најмање још десет пута толико - рекла је премијерка.

Брнабић је указала да постоји огроман интерес француских инвестора за Србију.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

ФИЛИП Томовић имао је 17 година када је његов живот трагично прекинут, а случај његове смрти годинама касније остао је један од најпотреснијих догађаја који се повезује са причама о деловању сатанистичких и окултних група у Србији.

09. 07. 2026. у 13:29

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (1)