БОРБА ЗА СТРАНКУ: ПОКС заказао изборну скупштину за 2. јануар

Слађана Матић

29. 12. 2021. у 15:50

ПОКРЕТ обнове Краљевине Србије одржао је седницу Главног одбора у Крагујевцу и поручио да онима који желе да униште странку то неће проћи.

БОРБА ЗА СТРАНКУ: ПОКС заказао изборну скупштину за 2. јануар

Фото: ПОКС

Главни одбор ПОКС заказао је и изборну скупштину за 2. јануар у Тополи.

Председник Жика Гојковић је казао да су четири године градили ту странку камен по камен, да би група људи која је желела да господари странком кренула да је уништава и да је више него сигурно да то чине по нечијем налогу.

 - Покушали су да наметну своје људе да контролишу Београд, кад је то пропало, по старом обичају кренули су да руше оно што су и сами правили. Није ми жао што смо их изгубили, већ што смо их икада били нашли. Ових дана пучисти се баве искључивањем из странке свега постојећег, не схватајући да странку чине људи а не печати и статутарне комисије - изјавио је портпарол ПОКС Милош Парандиловић

Заменик председника Мирко Чикириз навео је да је 90 посто чланства са њима.

- Тамо је остало само оно што могу да уцене, застраше и да купе. Сведоци смо да ова препуна сала из Крагујевца показује јак отпор пучистима у овом предизборном проветравању ПОКС-а - казао је Чикириз.

Они су навели да је Министарство за државну управу и локалну самоуправу у понедељак издало потврду Жики Гојковићу да је једини заступник ПОКС-а. Печат који су, како кажу, пучисти узурпирали надлежно министарство је прогласило неважећим и у току је израда новог печата.

Главни одбор је потврдио и да ће наставити стратешку сарадњу са ДСС-ом и Милошем Јовановићем у оквиру коалиције НАДА.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује

"ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ" Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упутио је поруку украјинском председнику Владимиру Зеленском на друштвеној мрежи Икс у којој наводи да му се чини да "нећемо моћи да дођемо до разумевања".

22. 01. 2026. у 17:27

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: Види се да из авиона да је АИ - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.

22. 01. 2026. у 10:10

Коментари (1)

ХРВАТСКА НЕЋЕ ДА ИГРА СА СРБИЈОМ У ПОЛУФИНАЛУ! Какав расплет на Европском првенству у ватерполу!