ДАЧИЋ У ПОСЕТИ ЕГИПТУ: Сутра са председником Сисијем

11. 12. 2021. у 09:21

ПРЕДСЕДНИК Скупштине Србије Ивица Дачић борави у званичној посети Египту, током које ће се састати и са египатским председником Абделом Фатахом Ел Сисијем.

ДАЧИЋ У ПОСЕТИ ЕГИПТУ: Сутра са председником Сисијем

Фото Танјуг

Дачић посету започиње сусретом да председником Представничког дома Ханафијем Ел Гебалијем.


Након састанка, предвиђене су изјаве за медије Дачића и Ел Гебалија.

Председник парламента посетиће и Египатски музеј у Каиру.

Дачић ће се сутра састати са председником Египта Абделом Фатахом ел Сисијем.

Дачић у Египту борави на позив Ел Габалија, а уочи одласка истакао је да ће билатерални састанци у Каиру додатно ојачати укупне билатералне односе између две земље и пријатељске везе народа.

У разговору са египатским амбасадором у Србији Амром Алгувејлијем пре неколико дана, Дачић је рекао и да Србија посвећује велику пажњу односима са Египтом који су увек били пријатељски.

Додао је да велики простор за унапређење односа постоји у области економије, образовања, културе, информационих технологија, уз могућности за унапређење парламентарне сарадње.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)

ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)

ИРАНСКИ Корпус исламске револуционарне гарде тврди да је јутрос лансирао балистичке ракете са експлозивним бојевим главама од једне тоне на аеродром Бен Гурион у Тел Авиву.

05. 03. 2026. у 13:12

РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?

РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?

ШПАНСКА министарка одбране Маргарита Роблес оштро је данас одбацила тврдњу генералног секретара НАТО-а Марка Рутеа да постоји "широка подршка" чланица савеза рату који амерички председник Доналд Трамп води против Ирана.

05. 03. 2026. у 12:54

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.

03. 03. 2026. у 20:21

Коментари (0)

УКРАЈИНА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Не може да верује шта јој је Запад урадио!