ШЕШЕЉ ЗА РУСКЕ МЕДИЈЕ: Бајден је са Путином покушао да говори језиком силе, то му није успело!
ПРЕДСЕДНИК Џозеф Бајден је у разговору са руским лидером Владимиром Путином покушао да говори језиком силе и да поставља ултиматуме, али му то није успело, рекао је председник Српске радикалне странке Војислав Шешељ за руску агенцију РИА Новости.
Фото: AP Photo/Susan Walsh/Mikhail Metzel, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP/Танјуг/Сава Радовановић
Разговор Путина и Бајдена одржан је јуче у формату затворене видео-конференције и трајао је око два сата.
- Добро је да је до овог разговора уопште дошло. Уз поруке из администрација два председника, погледао сам и материјале страних медија. Очигледно је да је Бајден поново покушао да са председником Путином говори језиком силе и ултиматума. Али председник Путин му је јасно ставио до знања да се са Русијом не може тако разговарати - рекао је Шешељ.
- Сада је главни проблем питање Украјине. Американци су преварили бившег председника СССР-а Михаила Горбачова обећањем да се у случају распада Варшавског пакта НАТО неће ширити на њену територију. Ова колосална лаж је касније резултирала у пријему новонасталих држава из бившег СССР-а, на пример балтичких република. Американци и даље покушавају, хоће да укључе Украјину, Грузију, Молдавију у НАТО, раде на опкољавању Руске Федерације - рекао је српски политичар.
Према његовим речима, Руска Федерација је, на срећу, тога потпуно свесна. "И уверен сам да то неће бити дозвољено", додао је Шешељ.
- Добро је да два председника разговарају што чешће. Наравно, не треба да дође до оружаног решавања сукоба. А Русију не могу уплашити економским санкцијама, по мом мишљењу, она је успела да претходне санкције искористи како би организовала производњу на сопственој територији свих потрепштина које су увожене са Запада - рекао је лидер српских радикала.
По његовом мишљењу, економске санкције Запада постале су шанса за економски развој Русије.
- Американци су очигледно дезоријентисани. Они схватају да губе планетарну хегемонију и доминацију. То не могу да постигну због Русије и Кине, али истовремено нису у стању да постигну квалитетан договор са Русима и Кинезима који би обезбедио дугорочну стабилност у свету – резимирао је Шешељ.
Препоручујемо
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)