МИНИСТРИ ЕУ ПОЗИТИВО О СРБИЈИ: Отварање кластера могуће наредних недеља
САВЕТ ЕУ дао је данас јасну подршку Србији и њеном европском путу, а у наредним недељама очекује се и договор земаља чланица о евентуалном отварању нових поглавља односно кластера са Србијом.
Фото АП
-Када је реч о Србији много министра је нагласило да је напредак остварен и то је позитивна процена. Било је и неких интервенција које су указивале и на кораке које Србија јос мора да уради како би отворила нова поглавја, изјавио је државани секретар Словеније, Гашпер Довжан.
Довжан је у одговору на питање Тањуга како се међу земљама чланицама види могућност да Србија до краја ове године отвори нове калстере, оценио да је ”генерална атмосфера добра и да Србија има подршку”.
Када су у питању кораци који би још требало да буду учињени, Довжан наводи да је међу министрима ЕУ наведено питање уставних амадмана у земљи о којима ће се гласати до карја месеца.
На данашњој дебати о проширењу у Савету ЕУ учествовао је и комесар за проширење Оливер Вархеји, који је изнео подршку Европске комисије отварању нових кластера са Србијом.
-Позиција Европске комисије је јасна, поручио је на крају састанка комесар за првосуђе Дидије Рејндерс.
Довжан, који је и председавао састанком Савета ЕУ, каже да међу министрима ЕУ постоје ”позитиве оцене” посебно када је реч о напретку Србије и Северне Македоније.
Са министраског састанка је поручено да ЕУ мора да задржи кредибилитет кад је реч о процесу проширења и да земље кандидати морају бити награђене за напредак који чине на ЕУ путу.
Препоручујемо
СЕЛАКОВИЋ РАЗГОВАРАО СА ЛАВРОВОМ: Министарство саопштило шта је била тема дијалога
22. 11. 2021. у 19:05
ОРБАН НЕ ДА МИРА БРИСЕЛУ! Премијер Мађарске тражи од ЕУ: "Суспендујте све процедуре"
22. 11. 2021. у 12:28
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (2)