ПЕТКОВИЋ СЕ САСТАО СА ЛАЈЧАКОМ: У Бриселу нова рунда дијалога на експертском нивоу
ДИРЕКТОР Канцеларије за КиМ Петар Петковић састао се данас у Бриселу са специјалним представником ЕУ за дијалог Београда и Приштине Мирославом Лајчком у оквиру нове рунде дијалога на експертском нивоу.
Фото: Д.З.
Након билатералних разговора Петковића и Лајчка, делагација српских експерата ће разговарати са ЕУ посредницима у дијалогу Београда и Приштне.
Одвојени састанци делегације Приштине и ЕУ посредника планирани су између 11 и 12 часова.
Како је Танјугу речено у Бриселу, након завршених билатерала знаће се да ли ће представници Београда и Приштине сести заједно за сто у Бриселу и шта ће бити на агенди данашњих разговора.
Из ЕУ су најавили да би фокус дијалога Београда и Приштине требало да се стави на до сада неиспуњене обавезе и непримењене договоре из Бриселског споразума.
Делегација Београда у Брисел је стигла са намерома да се као приоритет разговара о формирању Заједнице српских општина, чему се привремене власти у Приштини и даље противе.
БОНУС ВИДЕО: КАКО ПРОВЕРИТИ РАДНИ СТАЖ: Јелица Тимотијевић из ПИО фонда у новој епизоди Фт1П
Препоручујемо
ПОНОВО СВАЂА: Харадинај ударио на Куртија - Седам тачака пропасти лажне државе
16. 11. 2021. у 08:18
ОРБАН НА СТРАНИ СРБИЈЕ: Мађарска се поново заложила за нашу земљу у Бриселу
16. 11. 2021. у 08:05
ТРЕНУТАК КАД ЈЕ СРБИЈА ЗАНЕМЕЛА! Вучић се ухватио за главу након признања ове храбре жене: Дође ми да заједно са вама плачем!
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић се ухватио за главу након што му је грађанка Бора открила борбу за усвајање детета и проблеме са социјалном помоћи, обећавши да ће покушати да учини све што може да проблем буде решен.
20. 02. 2026. у 22:47
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОТПУНО ГОЛА: Објављене наге фотке жене нашег славног фолкера (ФОТО)
АНА Јовановић, супруга популарног певача Пеђе Јовановића, поново је успела да усија друштвене мрежама провокативним издањем са егзотичне дестинације.
21. 02. 2026. у 20:31
Коментари (0)