ХЕЛИКОПТЕР ИЗНАД ЈАРИЊА: Командант КФОР-а из ваздуха посматра албанске провокације (ВИДЕО)

КОМАНДАНТ КФОР-a, генерал-мајор Франко Федеричи хеликоптером је обишао север Косова и Метохије и надгледао ситуацију на прелазима Јариње и Брњак, наводи се у саопштењу Кфора уз снимак објављен на Фејсбук налогу Мисије.

ХЕЛИКОПТЕР ИЗНАД ЈАРИЊА: Командант КФОР-а из ваздуха посматра албанске провокације (ВИДЕО)

Фото: Принтскрин

Реагујући на најновији развој догађаја на северу Косова и Метохије, мисија Кфора је појачала патроле дуж главних саобраћајница на којима су постављене барикаде и распоредила јединице на прелазима Јариње и Брњак, додаје се у саопштењу.

КФОР, како се истиче, и даље одржава непристрасан, одлучан, флексибилан став како би могао да реагује у свим могућим ситуацијама.

Генерал Федеричи такође остаје у блиском контакту са свим укљученим странама, како би се допринело брзој деескалацији ситуације, наводи се у саопштењу.

КФОР остаје фокусиран на свакодневно испуњавање свог мандата који проистиче из Резолуције 1244 СБ УН како би обезбедио сигурно и безбедно окружење и слободу кретања свих заједница на Косову и Метохоји, наводи се.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

Коментари (4)

ОСВЕЖЕЊЕ, АДРЕНАЛИН И ПОРОДИЧНА ЗАБАВА: Водич кроз најбоље аква-паркове у Србији овог лета!