ВУЧИЋ СЕ ОБРАТИО ИЗ СЛОВЕНИЈЕ: Не можемо бити члан ЕУ док не решимо питања са Приштином
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић тренутно борави у Словенији, где се одржава Бледски стратешки форум, који традиционално окупља лидере региона и земаља чланица Европске уније, као и представнике европских институција.
Фото: Принтсцреен/Пинк
Председник Србије рекао је да је јасно да нећемо постати члан Европске уније док не решимо питања са Приштином.
Он је рекао да ускоро очекује посету Лајчака Приштини и Београду, и да га брине информација коју је добио да Албанци од 4. септембра крећу у нову акцију како би били прихваћени у међународним организацијама.
- Имамо информације из наших обавештајних извора, кренуће у акцију како би се учланили у УНЕСКО, Интерпол, Савет Европе. То ће наравно донети додатну нестабилност у регион - казао је Вучић, и истакао да верује да ће Западни Балкан бити више на агенди ЕУ.
- Говорио сам истину, и поставио питања на која нисам добио одговоре. Шта ћемо да радимо када део светског БДП-а буде 7 одсто, као и шта ћемо после одласка Ангеле Меркел уколико се нешто дестабилизује - рекао је председник Вучић.
Он је посебно истакао обраћање мађарског премијера Виктора Орбана, који је данас рекао да је Србија потребнија Европи него ЕУ Србији.
- За нас је и даље важно да будемо део ЕУ, сувише смо мали и слаби да бисмо могли да искључиво самостално штитимо своје интересе - навео је Вучић.
Препоручујемо
ВУЧИЋ СЕ ОБРАТИО ИЗ СЛОВЕНИЈЕ: Не можемо бити члан ЕУ док не решимо питања са Приштином
01. 09. 2021. у 12:58
"У ЧЕТИРИ ОКА": Вучић са Лајчаком о наставку дијалога Београда и Приштине
01. 09. 2021. у 12:35
СРБИЈУ ПРИМИТИ У ШЕНГЕН: Бабиш на Бледу затражио проширење споразума
01. 09. 2021. у 11:31
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.
29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (7)