МИРОВИЋ НАКОН ПИСАЊА "НОВОСТИ": Зашто у заговарању "војвођанске нације" учествује министарка Чомић
ПОКРАЈИНСКА влада АП Војводине сматра недопустивим наметање, путем измишљеног друштвеног дијалога, неистинитих одредница о националном изјашњавању, које очигледно заговарају министарка Гордана Чомић и представници минорних политичких странака у Војводини.
Фото Н. Карлић
- Непријатно је изненађење за Покрајинску владу, а верујемо и за посланике бројних странака у покрајинском парламенту који би имали шта да кажу по питању националног изјашњавања на територији АП Војводине на предстојећем попису у Републици Србији, као и начин на који је ово питање непотребно и потпуно неутемељено уведено у дневну политику - саопштила је јутрос Покрајинска влада у Новом Саду на челу са председником Игор Мировићем.
У саопштењу се наводи да је свима гарантовано слободно изјашњавање о националној припадности, а регионална припадност не може, по познатом комунистичком обрасцу, бити замењена националном припадношћу.
Покрајинска влада сматра да се министарка Гордана Чомић и други учесници у такозваном друштвеном дијалогу прво морају упознати са историјским чињеницама, вишевековним процесом изградње националног идентитета и посебно чињеницом да политички представници Срба који живе у Војводини дијалог о таквим непобитним чињеницама сматрају непотребним, штетним и увредљивим. Очекујемо и реакцију Владе Републике Србије о току и начину спровођења оваквих, у најмању руку, неутемељних намера и ставова.
-Покрајинска влада је у потпуности посвећена истинском јачању српских националних институција у Војводини, као и јачању институција националних мањина и, с тим у вези, подстиче дијалог на потребне и пожељне теме у јачању међунационалног поверења и заједништва -додаје се у саопштењу.
- Питања разградње српског националног идентитета непримерено и неодговорно се отварају као нерешена питања и као замена за српски национални идентитет, јер је савршено јасно да се одредница Војвођанин, односно Војвођанка неће, приликом изјашњавања, везивати за Мађаре, Словаке, Хрвате и друге.
Зашто у таквим покушајима учествује члан Владе Србије када се такво изјашњавање, као слободно, може назначити у посебној рубрици?
О каквом друштвеном дијалогу је реч када се теме отварају међу истомишљеницима, а дебата не води у парламентима, него на затвореним партијским састанцима са којих добијамо цинична саопштења.
Препоручујемо
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)