КАПЕТАН ДРАГАН ПОСВАЂАО ВУЛИНА И ШОРМАЗА: Мајице са ликом Звездана Јовановића изазвале сукоб посланика СНС и Покрета социјалиста
СЛУЧАЈ Фондације "Капетан Драган", која штампа и дели мајице са ликом Звездана Јовановића, правоснажно осуђеног за убиство премијера Зорана Ђинђића, отворило је сукоб између посланика напредњака Драган Шормаза и министра унутрашњих послова Александра Вулина.
Александар Вулин, Капетан Драган и Драган Шормаз
Шормаз, који је тражио да Тужилаштво реагује због акције поменуте фондације, успут је "докачио" и Вулина, којег је оптужио да као и Капетан Драган деведесетих, сада неким својим ставовима, попут изјаве о "српском свету", наноси огромну штету Србији.
Одмах су реаговали из Покрета социјалиста, одакле су поручили да је "добра вест што се НАТО лобиста Шормаз не слаже са Вулином":
- Шормаз се прикључио завијању и лавежу оних којима смета све што је српско. Не смета му најава стварања "велике Албаније", не смета му ни плата од грађана Србије, али му сметају "српски свет" и српско јединство.
Фондација "Капетан Драган" дели мајице на којима је лик Јовановића и натпис "Слобода за хероја Звездана Јовановића". Планирају и покретање петиције за ослобођење Јовановића.
Васиљковић за "Новости" поручује да у томе што велича човека који је правоснажно осуђен за убиство премијера и назива га херојем "не види ништа спорно". На питање зар није могао да нађе неку другу, мање спорну личност, чију би рехабилитацију захтевао, каже:
- Јовановић је 12 година бранио Србију, борио се против усташа, муџахедина и НАТО. Не желим да дискутујем о његовој кривици, али желим да укажем на дискриминацију и аутошовинизам. На пример, браћа Мазреку, који су силовали десетогодишњу девојчицу пред мајком, убили их, осуђени су на максималне казне, да би их Србија ослободила након 10 месеци.
Васиљковић не очекује ни реакцију Тужилаштва, а о сукобу Шормаза и Вулина каже:
- Сасвим ми је нормално да један издајник, прелетач као што је Шормаз, који је отворено агент америчке службе, има сукоб са једним патриотом као што је Вулин. Шормаз ће бити у сукобу са сваким Србином.
Препоручујемо
"ОЗБИЉАН ПРЕСЕДАН" Адвокат Рајковић о пресуди Андријани Нешић: Ова одлука производи застрашујући ефекат (ВИДЕО)
08. 12. 2025. у 19:14 >> 21:59
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)