НАПАДИ НА СРБЕ СЕ НАСТАВЉАЈУ: Младића Д. М. (20) напала група Албанаца у Бошњачкој малали

МЛАДИЋ српске националности Д. М. (20) нападнут је рано јутрос око један сат после поноћи у насељу Бошњачка махала, у северном делу Косовске Митровице.

НАПАДИ НА СРБЕ СЕ НАСТАВЉАЈУ: Младића Д. М. (20) напала група Албанаца у Бошњачкој малали

Фото: Јутјуб/Принтскрин/Косовоонлине

Како је вечерас саопштила Канцеларија за Косово и Метохију, Д.М су физички напала тројица Албанаца, без икаквог повода. Он је са повредама главе примљен у Клиничко-болнички центар у Косовској Митровици где му је указана помоћ и налази се на опсервацији.

-Посебно забрињава чињеница да је један од нападача на Д. М. запослен у такозваним Косовским безбедносним снагама. И овај напад, као и серија сличних инцидената којима су Срби на простору Косова и Метохије изложени од почетка године, рефлексија су неодговорних порука и поступака политичара из Приштине који подстичу нетрпељивост према нашем народу и Србима цртају мету на челу. -истиче се у саопштењу Канцеларије за Косово и Метохију која најоштрије осуђује овај напад и захтева да међународне организације, које су у служби очувања мира и безбедности на Косову и Метохији, омогуће миран живот Србима на Космету.

Из Канцеларије за КИМ опомињу да је почетком овог месеца претучен је још један српски младић од стране групе Албанаца, а претходног месеца физички су нападнути 67-годишњи старац и тринаестогодишњи дечак.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.

17. 07. 2026. у 14:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (0)

НЕ, НЕ, САМО ТО НЕ! Црвена звезда сазнала ужасне вести пред први меч у квалификацијама за Лигу шампиона