ПОЗИВ НА СЛОГУ И ЈЕДИНСТВО: Српска листа о опстанку Срба на Косову и Метохији
ПОЗИВАЈУЋИ на јединство због опстанка и будућности српског народа на простору Косова и Метохији , председник Српске листе Горан Ракић на конференцији за новинаре одржаној данас у Грачаници рекао да ће Српска листа наставити да окупља Србе под истим барјаком како би лакше пребродили све недаће и остали да живе на овим просторима.
Фото: СЛ
- Неко овде покушава да подели наш народ. Када одем у централну Србију ја кажем да сам са Косова, то кажете и ви када одете, али то није исто, није исто живети овде и на Северу, и зато нам је потребно јединство, а најмање што нам у овом тренутку треба је подела. Још једном вас молим и позивам да се не делите, већ да сви заједно као и до сада покажемо колико смо јединствени, колико смо сложни, колико мислимо на нашу будућност, колико нам је важно да будемо овде, останемо овде, и колико нам је у интересу да наша деца живе боље - рекао је Ракић у Грачаници.
На конференцији за новинаре поводом предстојећих избора обратили су се и актуелни председник општине Грачаница Срђан Поповић и председник ПО града Приштина Љубинко Караџић који су у једном били сагласни, а то је да ће пружити подршку кандидаткињи СЛ за председника општине Грачаница, Љиљани Шубарић.
Иначе, јуче је истекао рок за предају кандидатура за предстојеће локалне изборе на Косову и Метохији на којима Српска листа излази са 11 кандидата за градоначелнике општина, а кандидате за одборнике ће имати у 22 општине на Косову и Метохији где ће се бирати председници 38 општина и одборници локалних самоуправа.
Препоручујемо
ПРЕДСЕДНИК СРПСКЕ ЛИСТЕ ПОРУЧИО: Међународна заједница не види тежак положај Срба
25. 07. 2021. у 09:34
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Русија спрема напад на ТРИ европске земље - жели да тестира НАТО: Алармантне тврдње стручњака
ПРЕМА новој анализи, Русија се активно припрема за напад на балтичке државе, што би представљало велики војни изазов за Запад. Таквим потезом, Владимир Путин би тестирао спремност НАТО-а да брани три мале чланице - Естонију, Летонију и Литванију - у случају могућег почетка Трећег светског рата.
02. 05. 2026. у 21:42
Коментари (0)