НОВА ВЛАСТ У ДЕВЕТ КИКИНДСКИХ СЕЛА: У наредних 10 дана конституисање савета
У НАРЕДНИХ десет дана у свих девет села на подручју града Кикинде биће одржане конститутивне седнице Савета месних заједница и на њим ће бити изабран председник Савета и његов заменик.
Фото Р.Ш.
Тиме петорица досадашњих “кнезова” дефинитивно одлази у “пензију”, док у Банатској Тополи, Руском Селу, Башаиду и Новим Козарцима досадашњи руководиоци и даље имају шансу да одлучују, јер су учестовали на изборима. Руковођење селима убудуће преузима Савет МЗ, као колективни орган на чијем челу је председник. Све одлуке доносиће се већином гласова.
Овакве промене настају јер су у недељу одржани избори за Савете МЗ на којима је од укупно 16.891 бирача гласало 41,18 одсто или 6.943 грађана.
Фото Р.Ш.
Нову сеоску власт у Банатском Великом Селу у Савету МЗ чиниће: Мира Пећанац, Зоран Карановић, Михајло Векић, Горан Узелац и Милан Станковић, у Мокрину: Горан Ристић, Зорана Костић, Жељко Радаковић, Дејан Ивановић и Радослав Прибиш, у Башаиду: Бојан Микалачки, Анета Јанков, Бојан Јанков, Биљана Јеремић и Борис Поп Ћирић, у Новим Козарцима: Драгољуб Ћосић, Ивана Ступар, Вукашин Мајкић, Соња Карановић и Марко Чавка, у Накову: Слободан Утржан, Оливера Латиновић, Бранислав Чубрило, Милан Влајић и Јован Галић, у Руском Селу: Душан Марјановић, Бранка Ратић, Ведран Ђурасовић, Милан Штевин и Геза Чањи, Банатској Тополи: Недељко Цимеша, Александар Милошевић и Силард Киш, у Иђошу: Иванка Грујић, Горан Станчул, Томислав Симин, Надица Глигорин и Слободан Алексић, а у Сајану: Золтан Тот, Јанош Кабок и Миленко Васиљевић.
Препоручујемо
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)