ПЕТКОВИЋ ЗАВРШАВА ПОСЕТУ КОСОВУ И МЕТОХИЈИ: Сутра ће посетити Драгицу Гашић и породицу Борка Машића
ДИРЕКТОР Канцеларија за Косово и Метохију, Петар Петковић, сутра ће, другог дана посете јужној српској покрајини, у селу Берково, у општини Клина, обићи породицу Борка Машића и разговорати са мештанима о проблемима са којима се суочавају, саопштила је прес служба Владе Србије.
Фото: Танјуг/Тара Радовановић
Он ће затим, у Видању, разговарати са једином Српкињом, повратницом у Ђаковицу, Драгицом Гашић. Након разговора, планиране су изјаве за медије.
Поред тога, у Доњој Гуштерици, Петковић ће посетити домаћинства Горана Шубарића и Синише Лазића, која су претрпела велику материјалну штету током јануарских поплава.
У селу Стража, у општини Гњилане, Петковић ће обићи социјално угрожену, шесточлану породицу Денић, којој је средствима Канцеларије за Косово и Метохију саграђена кућа.
Петковић ће завршити посету Косову и Метохији у селу Горње Кусце, у општини Гњилане, где ће обићи новоизграђени вртић, који ће функционисати у оквиру издвојеног одељења Предшкосле установе "Колибри" из Коретишта.
Директор Канцеларије за Косово и Метохију у понедељак је боравио у Звечану, где је присуствовао свечаној академији поводом 30 годишњице од оснивања те општине.
Препоручујемо
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.
28. 01. 2026. у 07:48
ВОЈСКА НА УЛИЦАМА ПЕКИНГА Кина у фази унутрашњег обрачуна: Хапшења у врху армије за издају у корист САД (ВИДЕО)
КИНА се суочава са једним од најтежих тренутака унутрашње политичко-безбедносне нестабилности у последњој деценији.
28. 01. 2026. у 07:00
ДА ЛИ ЈЕ ТРАМП ЗАСПАО УСРЕД САСТАНКА? "Не! Погледајте, било је прилично досадно!" (ВИДЕО)
ДА ЛИ је заспао или му је само било досадно? За америчког председника Доналда Трампа, све је у оку посматрача, каже он.
30. 01. 2026. у 10:24
Коментари (0)