БРНАБИЋ О ПОТОЧАРИМА: "Не би ишла тамо док се не приведу правди сви који су тамо напали Вучића"
ПРЕМИЈЕРКА Србије Ана Брнабић је изјавила и да не би ишла у Поточаре на обележавање годишњице злочина у Сребреници све док се не приведу правди они који су пре шест година напали тадашњег премијера Александра Вучића, када је у име Србије отишао да се поклони жртвама.
Фото: Танјуг/Сава Радовановић
Брнабићева је истакла да изражава дубоко жаљење због тог ужасног злочина и да нема проблем са тим да покаже жаљење и пијетет према жртвама, али да је скандалозно то што нико није одговарао за напад на живот званичника неке друге државе.
Како каже, у Владу Србије није ни стигао позив за то обележавање, а нису ни размишљали да иду без позива, управо због тога што је показана незаинтересованост за решавање случаја напада на Вучића.
"То је ужасан злочин и немам проблем да покажем жаљење и пијетет жртвама, али док се не приведе правди свако ко је учествовао у нападу на председника, тада премијера, када је отишао да се поклони жртвама, не видим да је нама званичницама тамо место", казала је Брнабићева.
Препоручујемо
УГЉАНИН ПРОВОЦИРА СРБИЈУ У ПРИШТИНИ: Посланици "Уједињене долине" признају тзв.Косово
08. 07. 2021. у 19:09
ЛАЈЧАК О ДИЈАЛОГУ У БРИСЕЛУ: Завршени разговори експерата Београда и Приштине
07. 07. 2021. у 18:01
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (21)