"ПОЗДРАВИТЕ МОГ ПРИЈАТЕЉА ВУЧИЋА": Макрон захвалио председнику и српском народу на пријатељству

ТОКОМ кратког и срдачног састанка с председником Француске Емануелом Макроном било је речи о односима Србије и Француске, а председник Макрон је захвалио на пријатељству које председник Александар Вучић и српски народ негују с Француском, изјавила је данас у Паризу потпредседница Владе Србије и председница Координациног тела за родну равноправност Зорана Михајловић.

ПОЗДРАВИТЕ МОГ ПРИЈАТЕЉА ВУЧИЋА: Макрон захвалио председнику и српском народу на пријатељству

Фото: Председништво

- Поздравите мог пријатеља, председника Вучића. Посвећен сам пријатељству наше две државе и хвала вам што сте данас ту, поручио ми је председник Француске Макрон док смо се поздрављали пред почетак међународне конференције ''Генерација за равноправност''", рекла је Михајловићева.

 

Она учествује на Форуму о родно заснованом насиљу који организују УН Wоман и владе Француске и Мексика.

- Поносна сам што данас представљам Србију на овако важном скупу, на којем поред председника Макрона учествују и Ангела Меркел, Себастијан Курц, Антонио Гутереш, Камила Харис, Хилари Клинтон и бројни други званичници из целог света. Само заједно можемо да остваримо бољитак за све жене и девојчице - рекла је Михајловићева.

Форум "Генерација за равноправност" је окупио високе званичнике, председнике и премијере држава које су се кроз конкретне активности обавезале да у наредном периоду заједнички раде на унапређењу родне равноправности, пре свега кроз теме сузбијања родно заснованог насиља, правде и економских права, репродуктивног здравље жена, лидерства, технологије и иновације у служби једнакости жена и мушкараца, наводи кабинет потпредседнице Владе Србије.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.

01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

МАЊЕ ПАПИРА, ВИШЕ ЕЛЕКТРОНСКИХ УСЛУГА: Резултати пројекта „еУправа за све“