НЕВЕРОВАТАН ЈЕ ОСЕЋАЈ ДАНАС ОВДЕ БИТИ СРБИН: Градоначелник Краљева за Видовдан у Грачаници

ИСТИЧУЋИ да је Видовдан један од најзачајнијих српских и православних празника и да нас подсећа на 1389. годину и Косовски бој али и на све Србе који живе у свим земљама региона и свету, градоначелник Краљева др Предраг Терзић који за Видовдан борави у Грачаници сматра да “на данашњи дан сви треба да заборавимо на међусобне неслоге и сукобе да се саберемо да сви дођемо на Косово и Грачаницу која слави ове године 700 година.”

НЕВЕРОВАТАН ЈЕ ОСЕЋАЈ ДАНАС ОВДЕ БИТИ СРБИН: Градоначелник Краљева за Видовдан у Грачаници

Фото: Д. З.

- Пресрећан сам што су овде представници Владе Србије, Канцеларије за Косово и Метохију али и представници локалних самоуправа не само са Космета већ и из централне Србије али и Црне Горе и што ћемо присуствоовати литурији - рекао је уочи Видовдана градоначелник Терзић.

Он је на питање какав је осећај бити за Видовдан у Грачаници казао да тај осећај није лако описати.

- Осетите снажну духовну енергија која прожима сваки тренутак, када чујете песме песника који су дошли из Краљева, Црне Горе који певају о Грачаници о нашој култури ви схватите да сте припадник једног великог народа који је овде градио своју веру и који је очувао своју традициу коју су им оставили преци - казао је др Предраг Терзић, градоначелник Краљева и додао да је у Краљеву више од 20.000 Срба 1999. године потражило уточиште и да су они данас спона између Краљевчана и Срба на Косову и Метохији.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ВАТРЕНО НА КРИМУ: Украјина одсекла полуострво, мостови сравњени - експлозије и пожари на војним и инфраструктурним локацијама

ВАТРЕНО НА КРИМУ: Украјина "одсекла" полуострво, мостови сравњени - експлозије и пожари на војним и инфраструктурним локацијама

У НОЋНОМ нападу дроновима избио је пожар у рафинерији нафте Афипски у руском Краснодарском крају, стратешком енергетском погону који је од почетка рата честа мета напада.

11. 06. 2026. у 15:25

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ФУДБАЛСКА ПЛАНЕТА НА НОГАМА! Меридиан те води у земљу новог СВЕТСКОГ ШАМПИОНА и дели 500.000 РСД бонуса СВАКОГ ДАНА!