ДАЧИЋ: У Бундестагу разочарани властима у Приштини

Танјуг

25. 06. 2021. у 17:31

ПРЕДСЕДНИК Скупштине Србије Ивица Дачић разговарао је у Берлину са председником немачког Бундестага Волфгангом Шојблеом, и након састанка новинарима је пренео да је чуо изјаве од више саговорника из Бундестага које су биле у стилу да су разочарани властима у Приштини, јер су, каже, очекивали да ће Аљбин Курти, који није био у ОВК, имати бољи приступ према дијалогу.

ДАЧИЋ: У Бундестагу разочарани властима у Приштини

Фото Танјуг

Дачић је истакао да је Шојблеа упознао са информацијама које су се тицале дијалога са Приштином.

- Није било никаквих тема, нити тонова који би били непријатни, знамо у чему су наше разлике када је реч о КиМ, али то није била посебна тема разговора - рекао је Дачић.

Председник Скупштине Србије је рекао да је то био веома позитиван састанак и да су имали више тема, међу којима су биле и европске интеграције.

- Шојбле је понудио помоћ у смислу да нам Немачка пренесе искуства, без икаквог наметања неких ставова или држања лекција већ искључиво ако то желимо да нам помогну у различитим областима које су важне за приступање ЕУ - рекао је Дачић.

На питање да ли су се у Бундестагу интересовали и за међустраначки дијалог који се води у Србији, Дачић је казао да се нису бавили тим детаљима и да је то био разговор на високом нивоу.

Како је рекао, они су сами изразили уверење да је за Србију важно да се настави процес европских интеграција.

- Истакао сам да је то наше стратешко опредељење и да имамо заједничке мапе пута са представницима немачке канцеларке и ЕУ о томе на који начин да обавимо реформе које би биле у складу са очекивањима да би Србија напредовала у европским интеграцијама. То се односи и на дијалог, али нису томе посвећивали велику пажњу, али очекују да ЕУ убрза процес и приступања и да дода гас - поручио је је председник Скупштине Ивица Дачић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (1)

КОЈА ЈЕ ЦЕНА СЛОМЉЕНОГ ДЕЧЈЕГ СРЦА? Како су Хрвати, Бугари и Словенци расплакали малишане из Србије