ЗЛОЧИНАЦ У ПАНИЦИ! Харадинај оплео по Куртију и проговорио о великој опасности за лажну државу Косово
ПРЕДСЕДНИК Алијансе за будућност Косова Рамуш Харадинај оценио је неуспехом појављивање премијера Аљбина Куртија на састанку у Бриселу у процесу дијалога са Београдом, сматрајући да "узајамно признавање треба да буде приоритет, а не друге теме".
Фото: Принтскрин/ЕПА/Депоситпхотос/илутсрација
- Изненађујуће је зашто признање (тзв.) Косова није приоритет. Куртијев први приоритет је трансформација ЦЕФТА-е у СЕФТА-у. Смешно. Као и други приоритет, мировни споразум између две "земље", као и приступ несталима - написао је Харадинај на друштвеним мрежама.
Каже да иначе приступ да се разговара о темама, без међусобног признавања, као што се раније дешавало у процесу дијалога, "нема резултата и у овој фази је опасан за (тзв.) Косово".
Из Демократске партије Косова (ДПК), најјаче опозиционе албанске странке поручили су да је Курти у Брисел отишао према условима које је поставио председник Србије Александар Вучић.
- Аљбин Курти је данас показао да није испунио обећање које је дао Фердонију Керкезију и Нусрети Кумнови, који су разговоре у дијалогу условили разјашњавањем судбине њихове деце - навео је члан председништва ДПК Бетим Гјоши.
(РТС)
Препоручујемо
ВУЧИЋ НАКОН САСТАНКА СА КУРТИЈЕМ: Ово што су радили био је покушај да се оконча дијалог (ВИДЕО)
15. 06. 2021. у 12:10 >> 12:25
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (1)