РАКИЋ: Курти јасно показао да не жели дијалог

ГОРАН Ракић, председник Српске листе оценио је да лицемерни однос албанских лидера према дијалогу и решавању отворених питања између Београда и Приштине мирним путем најбоље осликава последња изјава Аљбина Куртија који је јавно рекао да Приштина нема намеру да формира Заједницу српских општина, односно да примени Бриселски споразум.

РАКИЋ: Курти јасно показао да не жели дијалог

Фото Танјуг

Према Ракићевим речима, Курти је овом изјавом у ствари јавно показао да неће дијалог и да не жели нормализацију односа, те да је његово понашање до сада била глума.

- Ово је уједно шамар Европској унији под чијим покровитељством се одржава дијалог, и која је гарант спровођења споразума, али и најважнији и највећи донатор-оцењује Ракић у саопштењу за јавност и додаје да након ове фрапантне изјаве, којом се руглу излаже читав дијалог, а које долазе свега пар сати након састанака са специјалним представницима САД и ЕУ за Балкан и питање дијалога, поставље се питање где су границе стрпљења посредника и гаранта дијалога, али и председника Вучића чија је рука помирења и даље у ваздуху због неспремности Курија да се од опозиционог лидера пребаци у улогу неког ко мора да доноси одлуке али и примењује потписане споразуме.

-Неспровођење споразума из Брисела је само потврда става Београда да у Приштини нема саговорника за решавање питања која оптерећују односе српског и албанског народа мирним путем-оцењује Ракић и додаје да српски народ и и његови политички представници добро знају шта су обавезе Приштине простекле из дијалога, пре свега када је у потању формирање Заједнице српских општина као и да од тога неће одустати.Иначе, косовски премијер Аљбин Курти изјавио је у уторак(данас) после састанка са специјалним представником САД за западни Балкан Метјуом Палмером и изаслаником ЕУ за дијалог Мирославом Лајчаком да Косово неће формирати једноетничку Заједницу Српских општина.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

Компанија Меридианбет – Синоним за успех и верни пријатељ српске кошарке на предстојећем Ф4 турниру