KOMEНТАР: Кадија

СРБИ, своји на своме, од памтивека, па довека.

KOMEНТАР: Кадија

Фото: D. Milovanović

Поносно изговорено или написано, како вам је драже. Поносни, док се боре за право и правду, за опстанак и голи живот на родној груди, на свом, на нашем Косову и Метохији. Нема дана а да не чујемо вест о муци наших сународника - хапшењу, малтретирању, премлаћивању, шиканирању, избацивању из домова... Вести, чини се, ретко кога дотичу смењујућу једна другу и ником ништа. Сви равнодушни, сви одреда: тзв. међународни фактор, страни изасланици дебело плаћени да подсећају на дијалог, комесари из Брисела, душебрижници из региона, медији, и наши и њихови.

Малобројни су, медији посебно, који о животу Срба на Космету, горем него у најгорем гету под "командом" привремених институција у Приштини, пишу и говоре, извештавају и упозоравају. Малобројни су они и који су написали и изговорили да пред, тамо неки "преки суд", Курти и екипа из Приштине изводи 40 Срба. Оптужени за "напад на уставни поредак тзв. Косова". Окривљени због мирних протеста 2022. године и лидери Српске листе, исте оне која представља најјачу политичку опцију Срба на Косову и Метохији. Помислили "привремени" у Приштини да их, ваљда, прогласе за терористичку организацију па ће, мисле, као по оној "кадија те тужи, кадија ти суди", Србе обезглавити.

Варате се, поручују Срби, исти они - своји на своме, од памтивека, па довека.

- Моје је мишљење да ако склонимо барикаде, ловиће нас као зечеве - рекао је баш те 2022. у Рашки полицајац Александар Филиповић, шеф оперативе на северу КиМ, јавно, пред ТВ камерама имењаку, председнику Србије. 

И био је у праву, баш као што је својевремено и сам Вучић признао да су га тада кључне државе Запада превариле, па су гаранције да Албанци неће упадати на север КиМ када се барикаде склоне, остале само слово на папиру. А то добро знају и они "привремени" у Приштини, како год се звали. 

И зато Срби, своји на своме, нису равнодушни, а нама остаје да се сви одреда подсетимо мудрости: "Не бој се непријатеља - најгоре што може да уради је да те убије. Не бој се пријатеља - најгоре што може да уради је да те изда. Бој се равнодушних - јер ће се уз њихов прећутни пристанак догодити и једно и друго"!

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (0)

БИО ЈЕ МИЉЕНИК ЖЕНА: Где је данас Небојша Бакочевић?