НАЈПЛЕМЕНИТИЈИ ПОДВИГ ГОДИНЕ "ВЕЧЕРЊИХ НОВОСТИ": За 60 година постао је најважнија, највећа и најлепша акција српског новинарства
УРУЧЕЊЕ плакета за јубиларни 60. "Најплеменитији подвиг године", које додељују "Вечерње новости", одржано је у уторак у Скупштини Града Београда. Без претеривања и лажне скромности, била је то величанствена церемонија којој је, осим актуелних подвижника за 2022, присуствовало и неколико десетина њих који су ово престижно признање понели минулих деценија. Ништа, па ни снежни кијамет, није могло да их спречи да дођу из свих крајева Србије и земаља региона. И долазак многих личности из јавног и политичког живота наше земље потврдио је друштвени значај "Подвига".
Новости
У чему је његова тајна? Једноставна је: промоција човештва, храбрости и хуманости "обичних" људи "које је понео тренутак, а нас узвисио њихов племенити чин". Њихове подвиге у којима је "улог" често био и људски живот, није лако набројати. Још теже је описати драме које су ти златни, а скромни људи преживели, све у славу узвишеног дела када човек постаје Човек. Промоција таквих истинских вредности допринела је угледу "Најплеменитијег подвига". Зато је постао најважнија, највећа и најлепша акција српског новинарства и, како каже академик Матија Бећковић - српска Легија части.
Организовати ову акцију равно шест деценија, без прекида, чак и у најтежим, ратним временима, такође је својеврсни подвиг. Али, за "Новости" то је значило изазов и посвећеност. Као и увек у 70 година дугој историји нашег листа, били смо окренути народу, а пажљиво га ослушкујући уочавали смо људскост појединаца. Извођењем њих на пиједестал човештва обогатили смо цело друштво, показали шта је врлина у времену. И да ништа друго нисмо урадили од свог оснивања, "Подвиг" нам служи на част. Зато ћемо га и даље неговати.
Препоручујемо
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)