КОМЕНТАР - (НЕ) ПРАВДА
ЗАШТО судија Оделења за ратне злочине Вишег суда у Београду Мирјана Илић и њено кривично ванпретресно веће не дозвољавају да сечетворици хрватских пилота оптужених за ратни злочин на Петровачкој цести и код Сводне у БиХ 1995. године, суди у Београду?
Новости
Чије интересе она штити? Или, по чијем налогу тако поступа? Да ли преко овог процеса можда води неку своју приватну битку?
Одбијајући да донесе одлуку о захтеву Тужилаштва за ратне злочине да се хрватским официрима суди у одсуству цео случај ставила је у пат позицију. И тако га може одуговлачити у недоглед.
Ово је већ други пут да одбија да донесе било какву одлуку, образлажући је потпуно бесмисленим разлозима. У децембру је као услов за доношње одлуке поставила захтев
да је наше Министарство правде информише да ли су им колеге из хрватског Министарства правосуђа примиле замолницу о овом предмету, а сад тражи да се од истог хрватског органа добије информација да ли су оптуженима уручили позиве да дођу на три суђења у Београд, која су требала да се одрже још јесенас.
Изгледа судија Илић није прочитала документ, који јој већ месецима стоји у списима - саопштење Владе Хрватске из септембра прошле године у којем кажу да "су замолницу примили, да неће поступити по њој, да не признају оптужницу из Београда и да хрватски пилоти могу бити мирни и сигурни".
Њено КВ Веће нема права да не доноси одлуку. По Закону оно мора да одлучи о захтеву тужилаштва и да га прихвати или одбије. Мора да донесе решење о томе. Али, биће да судија Илић "зна шта ради", јер ако донесе било какву одлуку, онда тужилаштво или одбрана могу да се жале Апелацији, која ће да преломи. Овако без одлуке нема ни процеса. Фасцикла са злочинима над цивилима на Петровачкој цести и код Сводне ћушнути су у неки канцеларијски ормар да скупљају прашину, све док неко не стане на крај самовољи судије Мирјане Илић. Битно је да се штите хрватски пилоти, а породице 13 убијених, од тога 4 деце и 24 рањених нека траже Божију правду. Код судије Илиће правду очигледно наћи неће.
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима
РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.
06. 05. 2026. у 11:22
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ШОК НА НАЈЛОН ПИЈАЦИ: Србин купио старе столице, вреде право богатство (ВИДЕО)
НА први поглед, чиниле су се као још један комад старог намештаја, али је искусно око препознало о чему је реч.
07. 05. 2026. у 10:25
Коментари (4)