ГОЛОДОМОР: Мотиви Немаца у овој причи су сасвим јасни и - провидни

Бранко Влаховић

03. 12. 2022. у 07:00

ДА је тридесетих година прошлог века у СССР-у помрло од глади више од седам милиона људи одавно се зна. У свакој енциклопедији и у бројним публикацијама је све подробно описано. Питање је само колика је била кривица Стаљинове сурове политике и колективизације на селу, а колико неродних година и слабе жетве.

ГОЛОДОМОР: Мотиви Немаца у овој причи су сасвим јасни и - провидни

Новости

Због тога многима данас није јасно зашто је немачки парламент после 90 година одлучио да ове трагичне догађаје резолуцијом подведе под геноцид над Украјинцима.

Реч голодомор која значи умирање од глади, већина људи на западу је први пут чула. Тачно је да је у Украјини умрло око 3,5 милиона становника, али се мора знати и да је од недостатка хране још толико скончало у Поволожју, на Уралу, у Сибиру и Казахстану, па тамо нико не тврди да је "неко" хтео намерно да ликвидира тамошње људе.

Велики писац руско-украјинског порекла Александар Солжењицин одавно је објаснио да је прича о геноциду Украјинаца пропаганда украјинских националиста. Да су се потрудили, немачки посланици могли су из историјских докумената сазнати да је од глади умрло и много људи у оних деловима садашње западне Украјине који јој до завршетка Другог светског рата нису ни припадали. Тамо није било совјетске власти!

У Кијеву имају селективни приступ историји, па им тако "срп и чекић" нису сметали када су садашњу Украјину, највећу по површини, добили захваљујући Лењину, а затим Стаљину. Уз помоћ Хрушчова административно су били добили Крим. Да би доказали лојалност Западу, украјински политичари такмиче се у пљувању комунизма, док у Русији никоме не пада на памет да оптужује Грузине за грехе које је за време владавине СССР-а учинио Стаљин. Опет, мотиви Немаца у овој причи су сасвим јасни и - провидни.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

КРВАВА ДРАМА ЧУВЕНОГ СРБИНА У РУСИЈИ! Разбили му главу, завршио на свим насловним странама Руске Федерације, ево шта о свему каже! (ВИДЕО)