ИЗЛОЖЕНИ МЕТЕОРИТИ И ГЛАВА ЏИНОВСКОГ ГУШТЕРА: У Природњачком центру Србије у Свилајнцу пред посетиоцима нови експонати о тајнама свемира
ПРИКАЗИВАЊЕ метеорита који су пали на земљу, са минералима од којих су сачињени, као и излагање лобање џиновског воденог гуштера који је на земљи живео пре 70 милиона година, на атрактиван начин нас уводе у тајне свемира, упознају са ткивом од којег је изграђена наша планета и откривају почетке живота на њој, што све заједно представља задивљујућу спознају света у ком данас живимо.
Лобања мосасауруса и димитровградски метеорит, Фото З. Глигоријевић
Овако је Данијела Ванушић, помоћница министра културе, оценила три нове изложбе: "Небеско камење", "Мосасаурус" и "Интерактивна стена" у Природњачком центру Србије у Свилајнцу.
- За само неколико година, Природњачки центар Србије у Свилајнцу постао је јединствена научно-образовна институција у Србији која вредно ради на популаризацији природних наука и ширењу свести о заштити природе - закључила је Ванушићева.
Фото З. Глигоријевић
Директор Природњачког музеја Београд Славко Спасић рекао је да с поносом може да каже да су "били део Природњачког центра, који расте и развија се, који је сваке године све лепши и богатији, на понос не само Свилајнца, већ и целе Србије".
- Изложба "Небеско камење" представља једну од најексклузивнијих колекција у целом региону, а изложба, "Мосасаурус" посебну атракцију, јер је изложен оригинални фосил лобање мосасауруса - казала је Данијела Чукнић, директорка Природњачког центра Србије.
Фото З. Глигоријевић
Заменица председника општине Свилајнац Драгана Радевић истакла је да је Општина свих ових година била велики ослонац Природњачком центру Србије, јер је од почетка веровала да ће ова установа бити једна од установа од националног значаја, што данас и јесте, и додала да је Министарство културе за процес дигитализације издвојило више од пет милиона динара.
Фото З. Глигоријевић
САДРЖАЈИ
НАЈВЕЋА новина је интерактивна стена чије ће делове посетиоци моћи да додирују. Прошле године је организована изложба виртуелне стварности, отворен је интерактивни киоск, као и модерна дигитална интерактивна табла - рекла је Данијела Чукнић.
Препоручујемо
НАРОД ЈЕ РЕКАО СВОЈЕ: СНС однела убедљиву победу у Свилајнцу
28. 11. 2021. у 20:30 >> 20:32
БРИГА СВИЛАЈНЦА ЗА РАСЕЉЕНЕ СА КиМ: Тридесет социјално угрожених породица добило огрев
06. 10. 2021. у 16:39
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)