ЗЛАТО ИЛИ ПРОПАСТ! Никола Грбић и његови изабраници имају јасан циљ у Паризу
ОДБОЈКАШИ Пољске ће у првом колу Олимпијских игара у Паризу играти са Египтом (17.00).
ФОТО: Профимедиа
Пољаци на ово такмичење долазе као главни фаворити, имају најјачи и најшири састав од свих репрезентација, а велику предност имају и на клупи јер их као тренер предводи Никола Грбић.
Славни српски стручњак је као играч освојио Олимпијске игре у Сиднеју 2000. године и искуство које поседује ће сигурно значити његовим изабраницима.
О квалитету екипе не треба трошити превише речи, Пољаци на свакој позицији имају неколико квалитених играча, а колико су доминантни најбоље смо видели прошле године на Европском првенству које су освојили без већих проблема победивши Италију са 3:0 у финалу у сред Рима.
Ове године поражени су у полуфиналу Лиге нација од Француза, али Грбић је током читавог такмичења ротирао екипу и чувао је играче за Олимпијаду у којој ће Пољска јурити своју другу златну медаљу у историји (прву освојили 1976. у Монтраелу).
Ривал на старту турнира им је репрезентација Египта која је добила визу за Париз као најбоља афричка селекција. Реално гледано Египћани не поседују квалитет да играју на овом нивоу и за њих је велики успех само учествовање на Олимпијади.
Поред ових репрезетнација у групи "Б" су још Бразил и Италија, а како је сваки сет важан због новог система такмичења верујемо да ће Пољаци са 3:0 савладати Египат.
Вреди напоменути да поред две првопласире екипе из сваке групе даље иду и две најбоље трећепласиране екипе, а ривали у четвртфиналу биће одређен по броју сакупљених поена и сет колинчнику, а не позицијама заузети у својим групама.
НАШ ТИП: Пољска - Египат хендикеп сетова 1 (-2,5) (квота 1,30)
POGLEDAJTE NAJNOVIJU EPIZODU KLADIONIČARSKIH PRIČA
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ДОБИЈА МИЛИОНЕ И МИЛИОНЕ?! Данас на Маракану у куповину стиже озбиљан "играч"
Најновије вести из ФК Црвена звезда нису баш идеалне по "делије", али... као утеха могле би да стигну позамашне паре у клупску касу српског првака.
29. 01. 2026. у 15:27
АУСТРАЛИЈАН ОПЕН 2026: Новак Ђоковић понижен као никада пре!
Најновије вести везане за Аустралијан опен 2026 су прилично неочекиване.
29. 01. 2026. у 13:10
УСТАШКА ПОСЛА! Хрвати згрозили цео свет након пласмана у полуфинале Европског првенства
Хрвати су се домогли полуфинала Европског првенства након победе над Мађарском 27:25 (13:15), а тамо ће играти са селекцијом Немачке
29. 01. 2026. у 06:43
Коментари (0)