МЕЧ ОД ВЕЛИКОГ ЗНАЧАЈА: Лејкерси и Пеликанси могу доста тога да добију, а и изгубе у последњем мечу регуларне сезоне
ВЕЧЕРАС ћемо од 21:30 гледати изузетно битан дуел за Пеликансе и Лејкерсе који се састају у ''Смути кинг центру'' у Њу Орлеансу.
Фото Profimedia
Последњи дан регуларног дела НБА лиге дуго није био овако занимљив, велики број тимова има за шта да се бори, а међу њима су и Лос Анђелес лејкерси и Њу Орлеанс пеликанси.
Домаћини су тренутно шести на Западу и раде све што је у њиховој моћи да остану на том месту и директно се пласирају у плеј-оф, а како би били сигурни морају да славе на данашњем дуелу јер имају само победу више од седмопласираних Санса.
Са друге стране, гости су осми и не могу да напредују, али ако изгубе могу пасти на десето место. Како знамо, осмо место гарантује обрачун са седмим у плеј-ину, а у случају пораза меч са победником деветог и десетог места за последње место које води у плеј-оф, док онај ко заврши регуларни део на деветом или десетом месту нема право за грешку у плеј-ину и зато Лејкерси данас морају славити.
У бољој форми меч дочекују Пеликанси који су након тешког периода поново почели да играју добру кошарку и на крилима Зајона и Меколума везали су четири победе.
Лејкерсе су у протеклих неколи мечева мучиле повреде Дејвиса, али популарна ''Обрва'' се вратила и Еј Ди је заједно са Леброном предводио ''језерџије'' до тријумфа против Мемфиса пре пар вечери (123:120).
На три овосезонска међусобна дуела предност имају гости који су уписали две победе, док је домаћин славио једанпут.
Верујемо да ће искуснији тим одиграти боље ову утакмицу и славити.
НАШ ТИП: 2 (квота 2,40)
POGLEDAJTE NAJNOVIJU EPIZODU KLADIONIČARSKIH PRIČA
Препоручујемо
ХРВАТСКА У ПАНИЦИ: "Србија је помогла Словенији!"
Најновије вести везане за Србију - стижу из Хрватске, а тичу се Словеније.
04. 01. 2026. у 19:36
ЖИВОТНИ БРОДОЛОМ ЧОВЕКА КОЈЕМ СЕ ДИВИЛА ЈУГОСЛАВИЈА: Упао у финансијске проблеме, остао без куће
Тим речима хрватски "Вечерњи лист" пише о животном паду некада истинског спортског аса СФРЈ.
04. 01. 2026. у 14:03
ОТКРИЋЕ КОЈЕ ЈЕ ОДЈЕКНУЛО ЕВРОПОМ: Kако је Црвена звезда позајмљивала новац Партизану!
Умро је Милорад Косановић, фудбалски тренер који је обележио претходне деценије српског фудбала, а баш о њему је на нестваран начин говорио када је открио нешто што је мало ко знао о ФК Црвена звезда и ФК Партизан.
04. 01. 2026. у 12:57
Коментари (0)