"ПАРНИ ВАЉАК" ЈЕ ПОЧЕО ДА МЕЉЕ: Црно-бели не желе да се зауставе!

М.М.

05. 12. 2023. у 19:08 >> 19:09

КОШАРКАШИ Партизана ће у 12. колу Евролиге угостити Монако.

ПАРНИ ВАЉАК ЈЕ ПОЧЕО ДА МЕЉЕ: Црно-бели не желе да се зауставе!

Црно-бели полако подижу форму и не сумњамо да ће у наставку сезоне бити све бољи. У прошлом колу савладали су Панатинаикос на свом паркету, након велике драме и додатних пет минута славили су резултатом 92:87.

Кевин Пантер се вратио на терен и одмах показао класу. У завршници је управо он био човек који је преузео одговорност. Убацио је 13 поена за 26 минута проведених у игри.

Најефикаснији појединац био јe Зек Ледеј који је бројао до 23, док је Пи-Џеј Доужер додао 13. Бруно Кабикло је такође био двоцифрен са 12, док су Џејмс Нанели и Ален Смаилагић имали по 7 погодака.

Највећи проблем црно-белој чети правили су Кендрик Нан и Матијас Лесор који се упалио у другом полувремену.

Партизан је стигао до пете победе на евросцени и сада се налази на средини табеле. Данас ће на мегдан доћи прошлогодишњи учесник фајнал-фора и екипа која је састављена од сјајних индивидуалаца.

Свима је добро познато да је највећа претња Мајк Џејмс који има невероватну сезону и тренутно је први стрелац такмичења са 18,8 поена у просеку. Американац је и први асистент екипе са 5,2 додавања по утакмици.

Друга виолина у нападу је Алфа Дијало са 10,5 погодака, док Иља Окобо постиже 8,8. Ту је наравно и Џордан Лојд који је дуго био повређен, у питању је кошаркаш чији квалитет у једном моменту мора доћи до изражаја.

Оно што краси Обрадовићеве пулене је сигурност у нападу, његова екипа у просеку има најмање изгубљених лопти од свих тимова.

"Кнежеви" су у досадашњем делу такмичења остварили седам победа и четири пораза. У претходном колу савладали су Олимпијакос резултатом 85:77.

"Парни ваљак" је пре овог меча имао окршај са ФМП-ом у оквиру АБА лиге, али "пантери" нису успели да пруже јачи отпор. Шампион регионалног првенства је био доминантан од самог старта, а занимљиво је да је нешто већу улогу имао Балша Копривица. Српски интернационалац је за 22 минута на паркету имао дабл-дабл учинак од 16 поена и 10 скокова.

Ови ривали су се прошле сезоне састали два пута и Партизан је славио у оба наврата. У утакмици која се играла у "Штарк арени" су демонстрирали силу, тријумфовали су са резултатом 100:80.

Наша процена је да ће домаћин још једном обрадовати своје навијаче.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ТИП: 1 (квота 1,80)

ДЕНВЕР = ЧУДО: Како је тајна вечера Нагетса на коју није позван само Јокићев омиљни саиграч спасила сезону Николи и НБА шампионима

Денвер и Никола Јокић су били понижени у прве две утакмице са Минесотом. И то понижени пред сопственим навијачима, у мечевима на "миљу надморске висине", у хали која представља најтеже НБА гостовање, али у којој су Тимбервулфси разнели Нагетсе. Са 0:2 као претешким теретом на леђима требало је путовати на два меча у гостима, где је могла да се заврши Денверова сезона, али... све се променило. Сада, после нестварних Јокићевих бравура, Денвер води са 3:2. И, изгледа да је за то крива - вечера. На коју су позвани сви играчи Нагетса, осим једног - Јокићу можда и најдражег. Оног који је летос допутовао у Србију да би се дружио са нашом и светском кошаркашком звездом.

15. 05. 2024. у 22:43

НОВАК ЂОКОВИЋ ТАЈНО У УРГЕНТНОМ ЦЕНТРУ: Ово су резултати прегледа после ударца флашом у главу!

Новак Ђоковић је шокантно елиминисан са римског мастерса, и то непуних 48 сати након што је погођен металном флашом у главу. Оно што се десило после његовог пораза - прилично је узнемирило истинске љубитеље спорта - јер се посумњало да је доживео потрес мозга.

15. 05. 2024. у 15:57