ОВО СЕ ЧЕКАЛО ВИШЕ ОД ТРИ ГОДИНЕ! Повратак прелепе шампионке

В.Д.

09. 08. 2023. у 12:42 >> 12:42

ПАУЗА је готова, време је за нове спортске успехе

Сви љубитељи белог спорта су са нестрпљењем очекивали повратак велике шампионке Каролине Возњацки на тениске терене. Шампионка Отвореног првенства Аустралије из 2018. године је у каријери освојила чак 30 титула у синглу и две у дублу и на првом месту ВТА листе провела чак 71 недељу.

Последњи турнир који је ова сјајна тридесеттрогодишња тенисерка из Данске одиграла био је баш Аустралијан опен 2020. године, након чега је уследила пауза од чак три и по године.

Каролина се у међувремену остварила као мајка и родила је ћеркицу Оливију и сина Џејмса, али тениски терени су јој и даље јако недостајали па је одлучила да се врати професионалном спорту.

Први турнир након дугачке паузе је мастерс у Монтреалу који је освојила 2010. године када је у финалу савладала Веру Звонареву.

Каролина је за медије истакла како није лако организовати путовање на турнир с обзиром на то да са собом мора да води двогодишњу ћерку и сина старог свега девет месеци који су јој највећа инспирација.

Жеља јој је да буде у потпуности спремна за Отворено првенство Америке где је два пута играла финала, 2009. и 2014. године, а у једном од интервјуа се и присетила баш тог свог првог финала када је имала само 19 година, а у коме је поражена од чувене Ким Клајстерс која се са породиљског одсуства вратила као шампионка Ју-Ес опена и нада се да ће моћи да понови Белгијанкин успех.

Каролина је сјајно стартовала и у првом колу рутински славила против Кимберли Бирел из Аустралије резултатом 2:0 (6:2, 6:2), али ће је вечерас у другом колу чекати много тежи задатак јер ће са друге стране мреже стајати актуелна шампионка Вимблдона и десета тенисерка света Маркета Вондрушова.

Чехиња је све изненадила тријумфом у Лондону и постала прва тенисерка у историји која није постављена за носиоца, а успела је да освоји најпрестижнији турнир. Некада прва јуниорка света је пре Вимблдона била 42. тенисерка на свету и успела је да освоји само једну титулу на турниру у Билу, а највећи успех до сада су јој била финала Олимпијских игара у Токију 2021. где је поражена од Белинде Бенчић у три сета и финале Ролан Гароса 2019. године када је изгубила од Ешли Барти.

Маркета је у првом колу савладала без већих проблема Египћанку Шериф резултатом 2:0 (6:4, 6:2) и пуна самопоуздања улази у меч са великом шампионком.

Иако је Возњацки далеко успешнија тенисерка од Вондрушове, ми сматрамо да је ипак прерано за прву топ 10 победу након толико дуге паузе, али не сумњамо да ће Каролина у будућностси пружати сјајне партије.

НАШ ТИП: Вондрушова - Возњацки 1-1 (квота 1,50)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36