СЕРИЈА СТИГЛА У ТЕКСАС: Може ли Лука Дончић водити Мевериксе до победе?

М.М.

22. 05. 2022. у 10:11

У ноћи између недеље и понедељка кошаркаши Даласа угостиће Голден Стејт у оквиру треће утакмице финала западне конференције.

Уколико сте гледали претходну утакмицу између Вориорса и Меверикса а притом искључили телевизор на полувремену, били би приличнно изненађени када би сазнали да су момци из Сан Франциска победили резултатом 126-117.

Изабраници Џејсона Кида су сјајно играли у првом полувремену и на паузу су отишли са 14 поена залихе, на семафору је стајало 58-72.

Деловало је као да гости контролишу ситуацију на терену, међутим, утакмица се у другом полувремену окренула за 180 степени.

Домаћин је сјајно реализовао трећи квартал који је добио са 12 поена разлике, и ту је било јасно да су ухватили велики залет.

Лука Дончић је учинио све што је у његовој моћи, убацио је 42 поена и поделио 8 асистенција, али на крају његов учинак није био довољан за позитиван исход.

У победничком табору предњачио је Стеф Кари који је убацио 32 поена и додао 5 асистенција, пратио га је Џордан Пул са 23 поена, док је Кевон Луни одиграо меч каријере и бројао до 21.

Овај пораз је изузетно тежак за кошаркаше Даласа, посебно ако узмемо у обзир то колико су добро одиграли прво полувреме, ниједан клуб не воли да губи са 2-0 у серији, Лука ће сада морати да смисли начин како да његова екипа ухвати прикључак.

Ово је било 12. пут од како је Стив Кер дошао у клуб да се Вориорси враћају из минуса од 15 или више поена у некој плеј-оф утакмици.

То само сведочи какав карактер имају ови момци, оно што је најбитније, када ствари не иду својим током, екипа не паничи већ остаје прибрана и верује да ће лопта почети да их слуша, што се често и дешава.

Вечерас се серија сели у Тексас, тамо су Словенац и саиграчи у стању да победе сваку екипу, али сада им долазе противник који пуца од самопоуздања, а у таквим моментима тандем Кари-Томпсон је просто незаустављив.

Кидови пулени су доказали небројано пута да их не треба отписивати, навијачи ће им давати велики ветар у леђа свих 48 минута.

Даћемо благу предност домаћину у верујемо да ће рећшити утакмицу у своју корист.

НАШ ТИП: 1 (квота 1,72)

ШОКАНТНЕ ПРОМЕНЕ: Заборавите тенис какав сте знали, биће дибидус другачији! Ево како ће се убудуће одвијати

Новак Ђоковић је одавно приметио да АТП (Асоцијација тениских професионалаца) и његов женски пандан ВТА не брину довољно о играчима. Зато је и покренуо својеврсни синдикат професионалних тенисера и тенисерки (ПТПА). Али промене се дешавају и у самом "белом спорту". И то досад невиђене. Највеће откад тенис постоји.

24. 04. 2024. у 14:34