ПАРНИ ВАЉАК МЕЉЕ! Цела сезона стаје у 40 минута!

М.М.

22. 05. 2022. у 09:08

КОШАРКАШИ Партизана дочекаће вечерас од 21 час Будућност у одлучујућој утакмици полуфинала регионалне лиге.

Након рутинске победе црно-белих у првој утакмици, готово сви љубитељи кошарке су отписали Подгоричане, али као што смо већ писали, у "Морачи" су други услови, тако је и било, играчи Будућности су на крилима навијача обезбедили мајсторицу.

Оба састава су почела чврсто од самог старта, у првој четвртини су се играле јаке одбране, и након првих десет минута изабраници Александра Џикића су водили са резултатом 20-17. "Плави" су у другом кварталу константно одржавали предност и били у плусу, да би их у последњем нападу тројка Петра Поповића, а затим и одмах украдена лопта и полагање одвели на тада максималних +11.

Средином треће деонице Пулени Жељка Обрадовића су заиграли боље, почели су да погађају и у четврту деоницу су ушли са минусом од 6 поена.

Партизан је добром игром довео себе у ситуацију да брани напад за победу, али је прекаљени Владимир Мицов још једном показао да има изузетно мирну руку и погодио, а црно-бели у последњем нападу нису успели ни да упуте шут ка кошу.

Најплаћенији играч српског представника Кевин Пантер је одиграо једну од најгорих партија у каријери, није успео да убаци ниједан поен за 22 минута на паркету.

Једина светла тачка је био Зек Ледеј који је убацио 28 поена уз сјајне проценте, али подршка саиграча је изостала.

У победничком табору најефикаснији су били Кендрик Пери и Петар Поповић са по 15 поена, док је Џастин Кобс додао 13.

У српској престоници ће бити "врело", навијачи ће бити "шести играч на терену" домаћим играчима и биће их јако тешко зауставити у таквим условима.

"Парни ваљак" девет година чека финале, ову прилику просто не сме прокоцкати, верујемо да ће све ићи по плану и да ће победа остати у Београду, а наша процена је да ћемо видети мали број поена.

НАШ ТИП: -152,5 (квота 1,75)

КОЈА ЈЕ ЦЕНА СЛОМЉЕНОГ ДЕЧЈЕГ СРЦА? Како су Хрвати, Бугари и Словенци расплакали малишане из Србије

Када је Јован Дучић у "Јадранским сонетима" писао о неким тужним, или бар сетним моментима, вероватно ни сам није помишљао на свевременост тих стихова. А баш они послужиће за једну невероватну јадранску причу која се десила деци из Србије.

27. 03. 2024. у 16:44

ПОМАГАО ТЕРОРИСТИМА? БЕЗ МИЛОСТИ! Русија ухапсила светског шампиона!

Терористички напад у Москви, током ког је у тржном центру "Крокус сити хол" убијено најмање 139 људи, а број жртава можда и порасте јер није мали број оних који су на лечењу а да су у тешком стању, није једина терористичка ситуација са којом се Русија ових дана бори.

26. 03. 2024. у 15:17