ДЕРБИ СЕВЕРОЗАПАДА У ФА КУПУ: Чак и у комбинованом саставу Престон фаворит против дављеника из Лиге један
У једном од четири вечерашња окршаја ФА Купа, Престон Норт Енд ће на свом терену угостити локалног ривала Виган Атлетик.
Профимедиа
Док се домаћини боре за висок пласман у Чемпионшипу и потенцијални улазак у елиту, гости из Вигана воде грчевиту борбу за опстанак у Лиги 1, што овај дуел чини класичним куповним сукобом екипа из различитих рангова.
Фокус на првенство или залет у Купу?
Престон под палицом Пола Хегингботома изгледа одлично ове сезоне. Тренутно заузимају четврто место у Чемпионшипу и заостају само три бода за позицијама које воде директно у Премијер лигу. Због тога се очекује да ће Хекингботом можда промешати карте и одморити неколико кључних првотимаца, али чак и у комбинованом саставу, Престон има довољно квалитета да контролише меч. Домаћини су у последњих седам утакмица на свом терену претрпели само један пораз.
Виган, с друге стране, нема превише избора него да изађе у јаком саставу како би покушао да подигне морал екипе. Иако су тек три бода изнад опасне зоне у трећем рангу, „Латикси” су показали да знају да постигну гол на страни – били су прецизни на 11 од последњих 12 гостовања у свим такмичењима.
Статистика и трендови:
Голови на обе стране: На 10 од последњих 13 утакмица Престона у свим такмичењима пролазила је игра ГГ (оба тима дају гол). Сличан тренд прати и Виган, који је на 14 гостовања ове сезоне чак 13 пута примио гол, али је у већини случајева успео да узврати.
Међусобни дуели: Престон традиционално добро пролази против Вигана на свом стадиону, а последњи званични меч добио је резултатом 2:1.
Кадровска ситуација:
Престон има одређених проблема са повредама, пошто су ван строја Ендрју Вукчевић, Луис Гибсон и Роби Бреди, док је наступ Одела Офије под знаком питања. Виган, према последњим информацијама, нема нових изостанака.
Предлог за клађење:
Иако је „кец” на Престон најреалнији исход, статистика сугерише да би Виган могао да искористи евентуалне промене у одбрани домаћина и постигне барем један почасни погодак. Можда и најреалнији исход је победа Престона од 2:1, ако спадате у ретке кладиоце из Србије који воле да "гађају" тачан резултат.
Наш тип:
1X&ГГ (квота 2,22)
БОНУС ВИДЕО: Шампиони у фокусу: Анђела Вуковић | Радозналост је њена супермоћ
Препоручујемо
СУПЕР ТРАДИЦИЈЕ: Ево шта каже историја мечева који су на програму овог викенда
24. 04. 2026. у 13:02
Доналд Трамп је запањен: Италија одбила да иде уместо Ирана на Светско првенство у фудбалу!
Док се приводи крају (засад само двонедељно) примирје, услед ког је напад на Иран започет од стране САД и Израел прекинут, бар у овом тренутку, и спорт и те како осећа последице новонастале ситуације. Рат је, како и не би... А сада у први план долази и евенутално (не)учешће Ирана на Светском првенству у фудбалу, у коме су и Сједињене Америчке Државе један од домаћина.
23. 04. 2026. у 20:00
Путин у неверици! Одредио човека да уведе ред - сви му одбили послушност!
Најновије вести из Русије сигурно нису онакве каквим их је замиљшао руски председник Владимир Путин када је одредио да нови министар спорта буде Михаил Дегтјарjов.
23. 04. 2026. у 18:55
Русија "разнела" Немице! Први пут од почетка рата у Украјини окршај је био "без рукавица"
Откако је почео рат у Украјини, или како то Руска Федерација зове "специјална војна операција", Русија је била на мети многобројних санкција. Добар део њих се односио и, још увек, односи се на спорт, али... Руси се полако враћају и - први пут су за ривала имали и своје велике противнике на међународној сцени - аНемачка се у том спортском окршају није добро провела.
23. 04. 2026. у 13:30
Коментари (0)