ЕУФОРИЈА СЕНТ ЕТЈЕНОВИХ НАВИЈАЧА ЈЕ СПЛАСНУЛА: "Мастифи" нису имали овако добар старт од шампионске сезоне
ЕКИПА која је затворила треће коло француске Лиге 1 отвориће четврто. Лил гостује Сент Етјену од 20.45 часова на стадиону "Жофроа Гишар".
Foto: Profimedia
Лил се показао као један од најконзистентнијих клубова у француском фудбалу последњих година, завршавајући међу првих пет у Лиги 1 готово сваке сезоне, с изузетком 2021/22.
Прошла сезона донела је још један значајан успех овом клубу са севера Француске, када су завршили на четвртој позицији и тако обезбедили прилику да се кроз квалификације изборе за пласман у престижну групну фазу Лиге шампиона, што су на крају и успели после драматичног двомеча са прашком Славијом. Претходно су елиминисали и Фенербахче, а у оба наврата су у реваншима у гостима једва ишчупали живу главу.
Иако је Лил добро отворио сезону у домаћој лиги, са два тријумфа против Ремса и Анжеа, идентичним резултатом од 2:0, њихов учинак у квалификацијама за Лигу шампиона био је далеко од импресивног. Порази на оба гостовања против Фенербахчеа и Славије из Прага открили су одређене слабости које би могле да забрину у предстојећим изазовима.
Наиме, оба меча су могла да иду у било ком правцу, али је Лил показао одлучност и снагу да избори следеће коло.
Нема сумње да је пред Сент Етјеном изузетно тежак задатак, јер Лил је доминирао у њиховим међусобним дуелима последњих година. Лил је непоражен у претходних седам мечева, са три победе и четири ремија, док је у четири наврата сачувао мрежу.
Та статистика ће свакако подићи морал екипи која је август завршила са два узастопна пораза, од Славије из Прага у Лиги шампиона и од Пари Сен Жермена у Лиги 1.
Упркос овим поразима, нови тренер Бруно Генезио може да буде задовољан почетком сезоне. "Мастифи" су остварили две победе у прва три лигашка кола, што је њихов најбољи почетак од сезоне 2020/21, када су на крају освојили титулу првака.
Повратак Сент Етјена у Лигу 1, после две године проведене у другој лиги, почео је далеко од онога што су прижељкивали њихови навијачи. Уместо слављеничког почетка, клуб се нашао на дну табеле, са три узастопна пораза у прва три кола, без постигнутог гола.
Тренутно су једини тим у лиги који није успео да затресе противничку мрежу, па је еуфорија која је уследила након победе у плеј-офу у Лиги 2 прошле сезоне спласнула и међу навијачима некада најтрофејнијег француског клуба је поново завладао песимизам и апатија.
Тренер Оливије Далољо осећа да притисак расте, посебно после тешког пораза од Бреста од 4:0. Иако је јасно да је за девет летњих потписа потребно време да се уклопе и створе складну целину, чини се да Далољо превише лута у избору првих 11 јер је већ искористио 23 играча као стартере а сезона је тек почела.
НАШ ТИП: 2 (квота 1,77)
Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS
Препоручујемо
"ЦРВЕНИ ЗМАЈЕВИ" ГРАБЕ КА ТРЕЋОЈ УЗАСТОПНОЈ ПРОМОЦИЈИ: Холивудске звезде се не шале са својим велшким пројектом
10. 09. 2024. у 08:50 >> 11:12
ПОСЛЕ СЕНЗАЦИОНАЛНОГ УСПЕХА САН МАРИНА: Све мање екипа које никада нису играли изнад дивизије Д у Лиги нација
19. 11. 2024. у 15:44 >> 14:14
РЕПРИЗА ФИНАЛА КОПА АМЕРИКЕ: Сада је друга песма, Колумбија је непобедива код куће
10. 09. 2024. у 10:05
КАРЛОС АЛКАРАЗ РАЗБИО НОВАКА! Ђоковић не може да дође себи! "Ја сам у фазону - ШТА СЕ ОВДЕ ДЕШАВА?!"
Најновије вести из тениса тичу се АТП турнира у Индијан Велсу, на који је са великим амбицијама стигао и Новак Ђоковић.
11. 03. 2026. у 20:06
ПЛАНЕТА У НЕВЕРИЦИ: Иранске фудбалерке које су одбиле да певају химну - доживеле ШОКАНТНУ ствар
Док траје напад на Иран, који су започели САД и Израел, али и одговор Ирана у виду напада на суседне земље које помажу ту агресију, и спорт и те како осећа последице новонастале ситуације. Рат је, како и не би... Али, мало ко је очекивао оно што су урадиле иранске фудбалерке, па је то чак довело и до тога да реагује председник Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп, а онда и до једног шок-обрта.
11. 03. 2026. у 19:25
СВЕТ ЈЕ ЗАПАЊЕН! Нико не може да верује шта је Рус урадио у Србији! (ВИДЕО)
У најновије вести везане за Русију - "уплела" се и Србија.
11. 03. 2026. у 17:01 >> 17:43
Коментари (0)