МИТРОВИЋ НЕ ПРЕСТАЈЕ ДА ТРЕСЕ МРЕЖЕ: Најбољи стрелац у историји српске репрезентације доминира и на припремама своје екипе
ФУДБАЛЕРИ Ал Хилала настављају припреме за нову сезону, а нови пријатељски меч одиграће са дебитантом у Серији А (18.00).
ФОТО: Профимедиа
Ал Хилал је прошлог лета направио страховит тим, уложио је много новца, а и поред тога што је остао без Нејмара који се повредио почетком кампање, направио је сјајне резулате.
Освојио је Професионал лигу, Суперкуп и Куп Саудијске Арабије, а једино где је "подбацио" била је азијска Лига шампиона у којој га је елиминисао потоњи шампион Ал Аин.
Средином сезоне су везали чак 34 победе, оборивши светски рекорд за остварене узастопне победе, али тај низ је окончао управо Ал Аин у полуфиналу Лиге шампиона.
Међу најзаслужнијим за те успехе "плавог таласа" били су српски репрезентативци Александар Митровић и Сергеј Милинковић Савић.
То се посебно односи на некадашњег центарфора Партизана који је био најбољи појединац екипе и на 43 одигране утакмице постигао је чак 40 голова уз осам подељених асистенција.
Што се тиче Милинковић Савића, он је одиграо 44 утакмице и на њима је тресао мрежу 12 пута уз чак 17 подељених асистенција, највише од свих играча у Ал Хилалу.
Сигурно је да ће чета Жоржа Жезуса и ове сезоне напасти све трофеје, а поготово Лигу шампиона која им је "измакла" прошле године. Искусни стручњак је окупио екипу на припремама, полако су почели да "пале моторе" за предстојећу кампању и на три одигране пријатељске утакмице уписали су две победе уз пораз.
Били су бољи од Нојштата (6:0) и Ел Арабија (2:0), док су пре пар дана доживели неочекиван пораз од Мамелодија (1:2), а вреди напоменути да је једини меч за "плави талас" на том сусрету постигао Александар Митровић који и на припремама не престаје да тресе мреже.
Нови ривал биће им повратник у Серију А, екипа Кома, која је преко лета направила доста добар тим који ће са клупе предводити Сеск Фабрегас, а најзвучнија појачање су играчи попут Белотија и Варана.
Спортски директор екипе је Тијери Анри, занимљив тим се прави у Кому и може се очекивати од њих да се боре за средину табеле у Серији А.
НАШ ТИП: |1+&3+ (квота 1,50)
ПОГЛЕДАЈТЕ НАЈНОВИЈУ ЕПИЗОДУ КЛАДИОНИЧАРСКИХ ПРИЧА
Препоручујемо
КАКАВ ШОК! Србија остала без четвртфинала Светског првенства! Наше рукометашице изгубиле од Црне Горе и то како!
Женска рукометна репрезентација Србије је на шокантан начин остала без пласмана у четвртфинале Светског првенства јер је у мечу у коме јој је и бод био довољан изгубила од Црне Горе - коначан резултат гласио је 17:33 (9:13) после заиста невероватних дешавања на паркету у Дортмунду, на коме је нарочито бриљирала Армел Кели Атинжре, голман Црногорки, која је остварила чак 18 одбрана, зауствивши нестварна 62% шутева који су ишли ка голу који је чувала.
06. 12. 2025. у 17:00 >> 17:01
УКРАЈИНА У ШОКУ: УЕФА казнила Украјинце - због Русије!
Откако је почео рат у Украјини, или како то Руска Федерација зове, "специјална војна операција", Русија је често кажњавана од стране Запада у многим аспектима живота, па и спорту, али сада се десило да је санкција изречена - Украјини.
06. 12. 2025. у 16:22
ЏЕЛАТ НА ТЕРЕНУ, ОТАЦ ЗА ПРИМЕР! Лука Дончић објавио ПРВУ слику ћерке, гори Инстаграм! (ФОТО)
КОШАРКАШ Лос Анђелес Лејкерса Лука Дончић по други пут је постао отац, а рођење детета славио је у родној Љубљани.
06. 12. 2025. у 13:35 >> 13:49
Коментари (2)