ПОРТУГАЛ ОПРАВДАВА УЛОГУ ФАВОРИТА: ''Змајчеки'' немају одговор за нападачки арсенал чете Роберта Мартинеза
ЈОШ једну утакмицу осмине финала Европског првенства одиграће Португал и Словенија који се састају на ''Дојче банк парку'' у Франкфурту од 21.00.
ФОТО: Танјуг/АП
Португалци су на ово првенство дошли са епитетом једне од најбољих репрезентација на свету и донекле су то оправдали у првом делу Еура.
На старту су уз доста мука савладали Чешку после великог преокрета са резултатом 2:1, након чега су били доминантни против Турске коју су убедљиво победили са резултатом 3:0.
То је значило да су последње коло дочекали са осигураним првим местом, што је селектор Роберто Мартинез искористио и одморио већину првотимаца против Грузије која их је изненадила и победила с 2:0.
Иако тај пораз није био очекиван, не би требало да је пореметио Португалце који имају одличан тим и орни су да понове успех из 2016. године када су једини пут у својој историји били прваци Европе.
Као највећа снага овог тима показао се сјајан везни ред који предводе Витиња и Фернандез, а доста им помаже и лево крило Бернардо Силва који се често ''спушта'' у средину како би помогао при организацији напада.
Оно што је занимљиво је да се и даље нису уписали Роналдо и Рафел Леао, два играча за које се мислило да ће бити главне ударне игре ''селесаа'', али само је питање времена када ће прорадити и можда то управо буде данас, поготово ако додамо то да је Роналдо традиционално био ноћна мора чувару мреже Словеније Јану Облаку, против којег је постигао чак 11 голова у каријери, укуључујући два хет-трика.
Што се тиче ''змајчека'', они су изненадили својим наступима у групној фази, одиграли су три ремија са Данском, Србијом и Енглеском, па су више него заслужено прошли у осмину финала, иако су били велики аутсајдери по букмејкерима да то учине.
Кроз све три утакмице је постало очигледно да је у питању изузетно организоавана, дисциплинована екипа која се не плаши никога и спремна је да намучи сваког ривала са којим се сусретне.
Ипак, данас ће имати вероватно најтежи задатак до сада пошто су Португалци технички гледано једна од најбољих екипа на свету и одбрана Словенаца ће морати да буде на изузетно високом нивоу како би зауставила силовите нападе Роналда и дружине.
Верујемо да су Португалци у овом тренутку далеко квалитетнија репрезентација и да ће окончати авантуру ''змајчека" на овогодишњем Еуру који се одржава у Немачкој.
КЛИКНИ НА ЛИНК ЗА НАШ ТИП: 1&2+ (квота 1,65)
Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС
КАРЛОС АЛКАРАЗ РАЗБИО НОВАКА! Ђоковић не може да дође себи! "Ја сам у фазону - ШТА СЕ ОВДЕ ДЕШАВА?!"
Најновије вести из тениса тичу се АТП турнира у Индијан Велсу, на који је са великим амбицијама стигао и Новак Ђоковић.
11. 03. 2026. у 20:06
ПЛАНЕТА У НЕВЕРИЦИ: Иранске фудбалерке које су одбиле да певају химну - доживеле ШОКАНТНУ ствар
Док траје напад на Иран, који су започели САД и Израел, али и одговор Ирана у виду напада на суседне земље које помажу ту агресију, и спорт и те како осећа последице новонастале ситуације. Рат је, како и не би... Али, мало ко је очекивао оно што су урадиле иранске фудбалерке, па је то чак довело и до тога да реагује председник Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп, а онда и до једног шок-обрта.
11. 03. 2026. у 19:25
СВЕТ ЈЕ ЗАПАЊЕН! Нико не може да верује шта је Рус урадио у Србији! (ВИДЕО)
У најновије вести везане за Русију - "уплела" се и Србија.
11. 03. 2026. у 17:01 >> 17:43
Коментари (0)