БОЛОЊА ПРОСЛАВИЛА ПЛАСМАН У ЛИГУ ШАМПИОНА: "Хртови" везали осам гостовања без пораза

О. М.

24. 05. 2024. у 11:20

ЂЕНОВА завршава сезону утакмицом без резултатског значаја са Болоњом. Оба некадашња великана италијанског фудбала (ова два клуба имају заједно 16 шампионских титула и три трофеја у Купу) надмашила су очекивања ове сезоне.

БОЛОЊА ПРОСЛАВИЛА ПЛАСМАН У ЛИГУ ШАМПИОНА: Хртови везали осам гостовања без пораза

Ђенова је после повратка у Серију А много лакше него што су сви очекивали обезбедила опстанак и сезону ће завршити на 11. или на 12. месту, у зависности од резултата ове утакмице и сусрета Монца - Јувентус. Ако победе, сигурно су 11, а у случају ремија или пораза одговара им да Влаховић, Костић и дружина савладају Монцу.

Ако се то оствари, биће ово најбољи пласман Ђенове у првенству после сезоне 2015/16. Те године Ђенова је изгубила обе утакмице од Болоње, а ове се тако нешто сигурно неће десити јер је први сусрет "грифона" и "хртова" завршен поделом бодова.

Ђенова је тада повела у 20. минуту голом најбољег стрелца екипе Алберта Гудмундсона, а Болоња је до бода стигла тек у петом минуту надокнаде изгубљеног времена када је мрежу Јозепа Мартинеза затресао резервиста Лоренцо де Силвестри.

Заправо је последњи пораз од Болоње - и једини у девет последњих сусрета у оквиру Серија А - Ђенова доживела у последњем колу сезоне 2021/22. на свом стадиону, када је било 1:0 за "хртове". Погодак је постигао Гамбијац Муса Бароу који је прошле јесени за осам милиона евра из Болоње отишао у саудијски Ел Тавун.

Болоњи ће јесењи наступ у Лиги шампиона бити дебитантски, ако се не рачуна учешће у прелиминарној рунди Купа шампиона у сезони 1964/65. када је "црвено-плаве" елиминисао Андерлехт и то бацањем новчића, што је у то време то био "тај-брејк" у УЕФА такмичењима, тек годинама касније уведени су "гол у гостима" и извођење једанаестераца.

Клуб је организовао параду са играчима у отвореном аутобусу улицама Болоње након ремија од 3:3 са Јувентусом. Славље није покварено чињеницом да је Јувентус у последњих 15 минута утакмице стигао од 0:3 до 3:3 јер је и бод био довољан да "хртови" математички обезбеде треће место.

Можда је тај реми био нека врста склапања пакта уочи преласка садашњег тренера Болоње Тијага моте на клупу "старе торинске даме" где ће од јесени бити шеф нашим Душану Влаховићу и (ако остане у клубу) Филипу Костићу.

Најбољи стрелац Ђенове и четврти стрелац лиге Алберт Гудмундсон ће се можда придружити Моти у Јувентусу на јесен. Он је у поразу од Роме играо само последњих двадесетак минута, али би данас против Болоње требало да буде у саставу "грифона".

НАШ ТИП: X2&0-2 (квота 2.05)

АЛБАНЦИ НАПАЛИ СРПСКЕ НАВИЈАЧЕ! Почели тучу на ЕУРО 2024, али када се чуло Јуриииш! - нису се провели добро (ВИДЕО)

АЛБАНЦИ НАПАЛИ СРПСКЕ НАВИЈАЧЕ! Почели тучу на ЕУРО 2024, али када се чуло "Јуриииш!" - нису се провели добро (ВИДЕО)

Пред дерби меч 1. кола Европског првенства у фудбалу, у коме играју Србија и Енглеска, много тога бурног дешава се и на улицама Немачке, земље-домаћина ЕУРО 2024.

16. 06. 2024. у 16:40 >> 18:14

РЕВАНШ АЛБАНЦИМА ОД ГРОБАРА И ДЕЛИЈА: Ово се на ЕУРО 2024 десило дан након што се величала велика Албанија (ФОТО)

РЕВАНШ АЛБАНЦИМА ОД "ГРОБАРА" И "ДЕЛИЈА": Ово се на ЕУРО 2024 десило дан након што се величала велика Албанија (ФОТО)

16. 06. 2024. у 13:51