БИВШИ ШАМПИОН СЕ ПРЕТПЛАТИО НА ГОЛЕАДЕ: Само на једној од уводних пет првенствених утакмица ''жутих'' нису виђена бар три гола
У оквиру шестог кола шведског првенства фудбалери Елфсборга ће угостити Сиријус на ''Борос арени'' (19:00).
Foto: Profimedia
Домаћин је солидно отворио првенство са четири бода из уводне две утакмице, али након тога је запао у црну серију и везао три узастопна пораза. Редом су га побеђивали Хамарби, Калмар и Норћепинг, те је због тих слабих резултата пао на 13. место табеле шведског првенства.
Оно што је карактеристично за Елфсборг у уводном делу сезоне је да игра утакмице са великим бројем голова о чему најбоље сведочи његова гол-разлика (6:11), као и то да на само једној утакмици бившег шампиона нису виђена бар три поготка.
Са друге стране, Сиријус је у прва два кола савладао Халмштад и Калмар, али након тога је као и његов данашњи ривал запао у серију слабих резултата и на наредна три меча освојио је само један бод.
У нешто је бољој ситуацији што се тиче табеле и тренутно је десети са седам сакупљених поена.
Сиријус је нападачки добро отворио сезону и постигао је пет голова на уводна два меча, али после тога је само једанпут затресао мрежу и данас има добру прилику да поправи ту статистку јер је Елфсборгова одбрана једна од најгорих у лиги.
Што се тиче традиције међусобних дуела, она је на страни ''жутих'' који су остварили четири победе на минулих пет дуела, укључујући три везана тријумфа уочи данашњег обрачуна.
НАШ ТИП: |1-3&||1-3 (квота 1,83)
POGLEDAJTE NAJNOVIJU EPIZODU KLADIONIČARSKIH PRIČA
РУСИЈА У ШОКУ: Велика звезда тениса се одрекла руског држављанства, друга за седам дана!
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то назива Русија, и даље се с посебном пажњом прати широм света, па и пратећи спортски сегменти који се тичу санкција руским и белоруским спортистима. Најновије вести на ту тему не тичу се директно санкција, али свакако њихових последица. Оне су, наиме, довеле до нове ситуације која се Русима баш и неће свидети.
04. 12. 2025. у 13:20
КАКАВ ПОТЕЗ! Ево шта је Немања Радоњић урадио након што га је Звезда одстранила из такмичарског тима
Најновије вести из ФК Црвена звезда прилично су бурне.
03. 12. 2025. у 19:35
ФУДБАЛСКИ СВЕТ ОВО НЕ ПАМТИ! Вања Милинковић Савић оборио светски рекорд
Српски голман је одвео Наполи у четвртфинале Купа Италије тако што је у пенал серији против Каљарија најпре постигао гол у седмој серији, а потом одбранио ударац Лувумба у 10. серији.
04. 12. 2025. у 11:36
Коментари (0)