ЂИРОНА ПОСУСТАЈЕ У ГОСТИМА, КОД КУЋЕ ЈОЈ ИДЕ САСВИМ ДОБРО: "Жута подморница" чврстом одбраном драстично поправила шансе за опстанак

О. М.

20. 04. 2024. у 08:50

ШПАНСКА Ла лига полако улази у завршну фазу. У последњој утакмици суботњег програма 32. кола Ђирона ће у суботу од 21 час угостити екипу Кадиза.

ЂИРОНА ПОСУСТАЈЕ  У ГОСТИМА, КОД КУЋЕ ЈОЈ ИДЕ САСВИМ ДОБРО: Жута подморница чврстом одбраном драстично поправила шансе за опстанак

Каталонски тим није издржао трку за титулу са мадридским Реалом, али и даље се бори за пласман у Лигу шампиона. "Црвено-бели" имају осам бодова предности у односу на петопласирани Атлетик Билбао. С друге стране, Кадиз се бори за опстанак и недостаје му три бода за бег из опасне зоне.

Ђирона је на почетку првенства била најпријатније изненађење не само у Шпанији него и у европском фудбалу, али је крајем сезоне посустала. Више се то односи на утакмице у гостима јер код куће и даље имају одличан биланс, са само једним поразом и два нерешена резултата. Кризу резултата имају у гостима, са пет узастопних пораза. мада, мора се признати да су и противници били застрашујући - мадридски ривали Реал и Атлетико, Атлетик Билбао и Мајорка, а само је гостовање Хетафеу било из категорије оних које су "морали" да добију.

Све у свему, криза их доводи у ситуацију да и даље стрепе за В"већ виђено" место у Лиги шампиона, али их залиха бодова са старта сезоне држи изнад Атлетико Мадрида и Билбаа.

Прошле недеље су отпутовали у Мадрид где их је чекао Атлетико. Добро су отворили меч, постигли гол у четвртом минуту и ​​наставили да доминирају тереном, али их је лоша одбрана коштала бодова у овом мечу. Мадриђани су изједначили у 34. минуту, на крају првог полувремена повели са 2:1, а у другом полувремену постигли још један гол. Нападачи Ђироне су имали довољно шанси да се врате у овај меч, али је одбрана Атлетика добро одрадила свој део посла.

Ђирона је на свом терену победила Бетис са 3:2. Ова победа је дошла много теже него што су очекивали. Два пута су гости стизали до предности домаћина, а Ђирона је победоносни гол постигла тек у надокнади времена.

Кадиз је у незавидној ситуацији. Налазе се на 18. месту које води у Сегунду са три бода мање од Селте. Од почетка сезоне ова екипа има само четири победе. Два су остварили у последњих месец дана, па се може рећи да им је форма у успону и да су спремни да се изборе за опстанак. У последње време никоме нису лак противник и њихова све сигурнија одбрана почиње да даје резултате.

Изгубили су прошле недеље на свом терену од Барселоне са 1:0. Гостима су препустили посед лопте и доминацију на средини терена и покушали да ураде нешто више у контри. Барселона је постигла гол у 37. минуту и ​​тек након тога виђено је мало више иницијативе домаћих. Кадиз је имао две лепе прилике за гол, али је Барсина одбрана била на правом месту.

У претходном колу победили су Гранаду са 1:0. Стрелац је био Роберт Наваро у 51. минуту, а Кадиз је на овом мечу показао да може да доминира тереном и напада противника из минута у минут. Гранада је имала срећу да разлика на крају није била већа.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ТИП: 1X&0-3 (квота 1,65)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36