БРАНИЛАЦ ТИТУЛЕ НАСТАВЉА ПОТЕРУ ЗА ПСВ-ОМ: Победом му прилази на седам бодова заостатка

В.М.

31. 03. 2024. у 10:15

У оквиру 27. кола холандске Ередивизије фудбалери Фејенорда ће угостити Утрехт. Меч се игра на ''Де Кајпу'' са почетком у 14:30.

Фото Profimedia

Иако игра одлично ове сезоне, то није довољно домаћину да се нађе на првом месту због неприкисновеног ПСВ-а који је јуче у Најмегену доживео први лигашки пораз од старта такмичења!

Разлика између њега и Фејенорда је сада десет бодова, али уколико ''понос југа'' та предност ће се седам кола пре краја смањити на исто толико бодова.

Самопоуздање да могу до тог тријумфа чети Арнеа Слота даје то што је у најбољој форми од свих дочекала репрезентативу паузу освојивши 13 бодова на последњих пет утакмица.

Такође, Фејенорд игра одлично код куће ове сезоне, на 13 утакмица је сакупио 30 бодова уз гол-разлику 32:8, па је јасно зашто је велики фаворит.

Иако није баш реално да дође до одбране титуле, имаће прилику за трофеј јер ће идуће недеље играти финале купа против НЕЦ-а, али сигурно је да ће максимално озбиљно схватити данашњи меч и да Арне Слот неће чувати играче за финале.

Са друге стране, Утрехт игра по принципу топло-хладно, а пред паузу је био у серији веома добрих резултата. На пет утакмица сакупио је десет бодова и тако се угурао на осмо место, последње које води у плеј-оф за кваллфикације за Лигу конференција.

Ипак, на последњих пет гостовања остварио је само једну победу, тако да не долази са великим надама у Ротердам.

Историјат међусобних дуела је на страни Фејенорда који је уписао четири везана тријумфа над Утрехтом, а два од њих остварио је ове сезоне, по један у купу (3:1) и Ередивизији (2:1).

НАШ ТИП: 1&2-5 (квота 1,70)

POGLEDAJTE NAJNOVIJU EPIZODU KLADIONIČARSKIH PRIČA

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59

УКРАЈИНА ТУГУЈЕ: Умро Михаил Фоменко

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету - рат који је у току је довео да се збивања из тих држава прате из минута у минут, уживо, а на сваких пет минута појави се нова информација која изазове велику пажњу. Спорт је неодвојив део живота, па и током ратних збивања, а управо је једна спортска вест растужила овог понедељка Украјинце.

29. 04. 2024. у 14:24