ЈУНАЈТЕД ОСОКОЉЕН ПОБЕДОМ НАД ЛИВЕРПУЛОМ ДОЛАЗИ У ЛОНДОН ПО ТРИ БОДА: Повредама осакаћене ''пчелице'' су све ближе зони испадања

В.М.

30. 03. 2024. у 08:37

ПОСЛЕДЊУ утакмицу данашњег програма Премијер лиге одиграће Брентфорд и Манчестер јунајтед који се састају на ''Џи Тек комјунити стадиону'' од 21:00.

ЈУНАЈТЕД ОСОКОЉЕН ПОБЕДОМ НАД ЛИВЕРПУЛОМ ДОЛАЗИ У ЛОНДОН ПО ТРИ БОДА: Повредама осакаћене пчелице су све ближе зони испадања

Фото Profimedia

Репрезентативна пауза је била преко потребна за домаћина који се налази у великом проблему. Повреде готово свих стартних дефанзиваца су баш осакатиле екипу који је освојила само један бод на последњих пет утакмица и све је ближи зона испадања.

Климакс лоших игара виђен је у прошлом колу када су гостовали једној од најлошијих екипа у првенству, Барнлију, а да ће имати лош дан ''пчелице'' су знале већ у осмом минуту када је црвени картон због скривљеног пенала зарадио Серхио Регилон. Кларетси су тада повели преко Бруна Странда Ларсена који је трасирао пут ка веома битној победи свог тима (2:1).

Брентфорд је тим поразом пао на 15. место, а с оззиром на катастрофалне наступе у другом делу сезоне има и више него пристојних пет бодова предности у односу на Нотингем који је први тим испод црте.

Повратак Ајвана Тонија је донео доста тога доброг нападачки за чету Томаса Франка, али изостанци дефанзвиаца попут Хенрија, Миа, Хикија и Норгарда су превелики и његове голгетерске способности не могу надокнадити рупе направљене њиховим неиграњем. Управо због тога ова екипа игра често гол-гол, што је био случај на њихова последња четири првенствена меча и врло је вероватно да још један такав сусрет можемо очекивати и данас.

Са друге стране, иако је под енормним притиском готово читаве сезоне Ерик тен Хаг је успео да консолидује екипу која у другом делу сезоне делује доста боље него што је то био случај на старту кампање.

Најбољи пример тога видели смо пред репрезентативну паузу када је у енглеском класику савладао највећег ривала, екипу Ливерпула. Састали су се у четвртфиналу ФА купа и виђен је један од најбољих мечева у историји овог легендарног ривалства.

Јунајтед је брзо повео преко Мектоминеја, али дискутабилна одбрана која је често била проблем ове сезоне потклекла је два пута до полувремена па су ''редси'' били ти који су захваљујћи Макалистер и Салаху дошли до предности. Одржавали су је у наставку игре и деловало је да ће је сачувати све до судијске надокнаде, када је свој други овосезоснки гол постигао дуго оспоравани Антони и тако одвео меч у продужетке.

У њима је Клопова чета, орна да донесе још један трофеј свом вољеном тренеру који напушта клуб на лето, поново повела. Овога пута стрелац је био Харви Елиот у 105. минуту, али драми ту није био крај. Само неколико минута касније грешку Цимикаса који је изгубио лопту на својој половини искористио је Рашфорд и поравнао на 3:3, док је у 122. минуту херој ''Олд трафорда'' био млади Диало који је употпунио преокрет и поставио коначних 4:3.

Та победа је баш подигла атмосферу у редовима Јунајтеда којег у завршници сезоне поред борбе за трофеј у ФА купу очекује и веома тешка борба за повратак у Лигу шампиона.

Гости су тренутно шести са чак девет, односно шест мање освојених бодова од Виле и Тотенхема и биће веома тешко сустићи их, посебно ако погледамо на лигашку форму екипе у последње време (три победе, два пораза), као и чињеницу на то да немају међусобне дуеле са њим до краја првенства.

Што се тиче обрачуна Брентфорда и Јунајтеда, ''црвени ђаволи'' су славили на четири од минулих пет дуела, али прошле сезоне на ''Џе Тек комјунити стадиону'' ''пчелице'' су убедљиво славиле са 4:0.

Верујемо да је најбољи предлог за овај меч гол-гол, а за храбрије би додали и кеца на Брентфорд јер резултати после репрезентативне паузе често умеју бити непредвидљиви, а овај сусрет делује као да може донети изненађење кола.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ТИП: ГГ (квота 1,48)

ТИП ЗА ХРАБРИЈЕ: 1&ГГ (квота 4,45)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44