ТРАДИЦИЈА ЈЕ НА СТРАНИ ДОМАЋИНА: Француски шампион је доминантан у Лиги шампиона

В.М.

27. 03. 2024. у 08:45

У реванш утакмици женске фудбалске Лиге шампиона, Лион ће угостити Бенфику на ''Олимпијском парку'' (18.45). Француски шампион је славио у првом мечу са 2:1 и имаће сјајну прилику да се поново нађе у завршници најелитнијег европског такмичења.

Фото Profimedia

Фудбалерке Лиона су годинама познате као светска сила, убедљиво су најдоминантнија екипа у историји Лиге шампиона са осам освојених титула, а ове сезоне су се намерачиле на девету.

После освајања првог месту у групи ''Б'' без пораза (четири победе, два ремија), одличну су започели и нокаут фазу јер су на првом сусрету савладале Бенфику са 2:1 у гостима.

Иако су примиле гол крајем првог полувремена, то их није пореметило, показале су да су квалитетнија екипа у другом делу игре и заслужено су славиле са 2:1, а јунакиње преокрета биле су Каскарино и Дабриц које су тресле мрежу у 63. и 79. минуту.

Поред Лиге шампиона, одлично им иде и у домаћем првенству. Доминирају од самог старта Лиге 1 и довољно је рећи да су прве на табели са 52 освојена бода од могућих 54 (17 победа уз један нерешен резултат).

Са друге стране, Бенфика нема много шанси у овом двомечу, пропустила је шансу пред својим навијачима и сада има готово немогућ задатак да надокнади заостатак у гостима.

Малу дозу самопопоуздања јој може дати што је за викенд убедљиво савладала великог ривала Брагу са 4:1 и тако се задржала на првом месту португалског првенства, али треба истаћи да се Брага не може поредити по квалитету са Лионом.

Вечерас очекујемо сличан меч као онај из Лисабона и верујемо у рутински пролаз француског великана.

НАШ ТИП: 1&|1+||1+ (квота 1,50)

ПОГЛЕДАЈТЕ НАЈНОВИЈУ ЕПИЗОДУ КЛАДИОНИЧАРСКИХ ПРИЧА

УЕФА У ШОКУ: Русија се одлучује на радикалан потез?

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а фудбал, као најпопуларнија спортска дисциплина, посебно је занимиљив ових дана, због руске ситуације у њему.

29. 04. 2024. у 21:07

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 19:56 >> 19:11

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59