САУТГЕЈТ ЕКСПЕРИМЕНТИШЕ И ПРОТИВ БЕЛГИЈЕ: "Црвени ђаволи" никада нису победили на Вемблију

О. М.

26. 03. 2024. у 10:10

ЕНГЛЕСКА дочекује Белгију на Вемблију ове вечери од 20 часова и 45 минута по нашем времену.

САУТГЕЈТ ЕКСПЕРИМЕНТИШЕ И ПРОТИВ БЕЛГИЈЕ: Црвени ђаволи никада нису победили на Вемблију

Биће ово друга утакмица "три лава" у храму фудбала у размаку од три дана. У суботу је овде гостовао Бразил и однео победу од 1:0, прекинувши сјајан низ чете Гарета Саутгејта од десет утакмциа без пораза. Трајала је та серија од четвртфинала мундијала када је Хари Кејн у 84. минуту промашио пенал и вероватно изједначење против Француске.

Капитен и најбољи стрелац није играо против петоструких светских шампиона што се итекако осетило у њховој игри. Били су добри Енглези до последње трећине где им ништа није успевало. Оли Воткинс је почео као усамљени шпиц потпомогнут Џудом Белингамом, Филом Фоденом и дебитантом Ентонијем Гордоном из другог плана.

У наставку су ушли Маркус Рашфорд, Џарод Боуен и још један дебитант Коби Маину. Унели су мало живости у напад али недовољно да се угрози феноменални дебитант Бенто на голу Бразила. На крају је тачку на утакмицу ставио вунеркинд Ендрик, нападач Палемираса који ће тек у јулу напунити 18 година, а очекује се и да тада пређе у Реал Мадрид.

Био је то први пораз Енглеза на Вемблију у последњој 21 утакмици, рачунајући само регуларних 90 минута. Иначе су изгубили и од Италије на пенале у финалу прошлоф Евера, али у тој утакмици је ионако Италија била номинални домаћин. Такође, изгубили су у међувремену још једну утакмицу код куће, али су Мађаре тада угостили у Вулверхемптону (0:4).

Упркос поразу, Саутгејт је после утакмице истакао да је утакмица са Бразилом била "користан експеримент". Не брине много селектора "албиона" ни што ни вечерас неће моћи да рачуна на Кејна, а требало би у шпицу навале да га овај пут мења Ајван Тони, као ни одсуства Букаја Саке, Кајла Вокера и Харија Магвајера.

Енглеска и Белгија састале су се 25 пута до сада. Белгијанци имају сам опет победа, али су три од тих пет остварили у последња четири сусрета. Енглези су утом раздобљу победили само једном, у оквиру Лиге нација пре три и по године управо на Вемблију, где Белгијанци никада нису победили.

Белгијанци су већ одиграли један меч на турнеји по Британском архипелагу, разочаравајућих 0:0 у Даблину против Републике Ирске. Мало је недостајало да "момци у зеленом" прекину низ од 12 утакмица без пораза "црвених ђавола" али срећа им је окренула леђа у 28. минуту када је Брајтонов нападач Еван Фергусон промашио пенал.

Селектор Белгије доменико Тедеско изазвао је чуђење у сали за конференције после утакмице када је меч оценио више досадним него добрим. Белгија је и у тако досадном окружењу успела да остане нпоражена на шестом узастопном гостовању, али је први пут од септембра 2022. одиграла утакмицу на страни у којој није постигла бар један гол.

Последњи дуел Енглеске и Белгије на Вемблију одигран је пред празним трибинама 2020. године а завршен је победом домаћина од 2:1. Стрелци су били МАркус Рашфорд и Мејсон Маунт за "три лава" а Ромелу Лукаку за "црвене ђаволе". Нападач Роме преседео је меч са Ирском на клупи, али га је Тедеск најавио у стартних 11 вечерас на Вемблију.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ТИП: ГГ (квота 1, 85)

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56 >> 19:11

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59

УКРАЈИНА ТУГУЈЕ: Умро Михаил Фоменко

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету - рат који је у току је довео да се збивања из тих држава прате из минута у минут, уживо, а на сваких пет минута појави се нова информација која изазове велику пажњу. Спорт је неодвојив део живота, па и током ратних збивања, а управо је једна спортска вест растужила овог понедељка Украјинце.

29. 04. 2024. у 14:24