ГОЛЕАДА НА ''ВЕСТФАЛЕНУ'': Дортмунд и Ајнтрахт традиционално играју утакмице са великим бројем погодака

В.М.

17. 03. 2024. у 09:55

ПОСЛЕДЊУ утакмицу 26. кола немачке Бундеслиге одиграће Борусија Дортмунд и Ајнтрахт франкфурт који се састају на ''Вестфалену'' од 17:30.

ГОЛЕАДА НА ВЕСТФАЛЕНУ: Дортмунд и Ајнтрахт традиционално играју утакмице са великим бројем погодака

После рутинских победа над Унион Берлином и Вердером, Борусија је остварила ону најбитинију у Лиги шампиона против ПСВ којом се пласирала у четвртфинале најелтнијег евроспког такмичења. Мрежу ''филипсоваца'' је начео Џејдон Санчо у трећем минуту, да би 90 минута касније коначних 2:0 поставио Марко Ројс.

Може се рећи да су имали среће на жребу јер су изгбегли гиганте као што су Сити и Реал, али сигурно их очекује веома тежак задатак против Атлетико Мадрида Чола Симеонеа.

Што се тиче домаћег првенства, ту немају никакве шансе за титулу и једино што им преостаје је борба за топ четири из којег су прекјуче након победе Лајпцига над Келном (5:1) и сада морају тријумфовати како би се вратили на последњу позицију која води у Лигу шампиона.

Данас ће за ривала имати традиционално повољног противника, Ајнрахт из Франкфурта против којег су на четири од последњих пет мечева славили, а такође су у истом периоду постизали барем три гола на тим утакмицама.

Ако на то додамо да су на последња три бундеслигашка меча дали осам голова, готово је сигурно да нас очекује меч са великим бројем погодака на ''Вестфалену''.

Са друге стране, након разочаравајућег испадања из Лиге конференција све што је преостало Ајнтрахту је да у завршници сезоне покуша да се докопа места која воде у Европу идуће године. На добром су путу то да учине јер су тренутно шести на табели и имају пет бодова предности у односу на седмопласирани Аузгбург који је одиграо меч више од њих.

Такође, лигашка форма Франкурта је на високом нивоу. После три везана ремија уписали су узастопне победе над Хајденхајмом и Хофенхајмом, тако да не знају за пораз у Бундеслиги још од почетка фебруара када је Келн био бољи од њих.

Вреди истаћи да је на тих пет мечева сваки пут пролазна била игра гол-гол, што ''подебљава'' веру у голеаду на данашњем дуелу.

Још један занимљив податак везан за госте је да су екипа која ретко испушта предност, девет пута ове сезоне су водили на полувремену и ниједном нису били поражени, уписали су седам победа уз два ремија.

На последњих пет међусобних дуел данашњих ривала виђено је 25 погодака, тако да не чуди што предлажемо нову голеаеду у режији ових тимова.

НАШ ТИП: ГГ&3+ (квота 1,85)

POGLEDAJTE NAJNOVIJU EPIZODU KLADIONIČARSKIH PRIČA

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 21:10