"ФАРМАЦЕУТИ" ИМАЈУ РЕЦЕПТ ЗА ТИТУЛУ: Фрајбург се још није опоравио од лондонске "петарде"

О. М.

17. 03. 2024. у 09:00

ЛИДЕР немачке Бундеслиге Бајер из Леверкузена ове недеље од 15 часова и 30 минута гостује Фрајбургу у оквиру 26. кола.

ФАРМАЦЕУТИ ИМАЈУ РЕЦЕПТ ЗА ТИТУЛУ: Фрајбург се још није опоравио од лондонске петарде

"Фармацеути" су непоражени у 37 утакмица ове сезоне у свим такмичењима. Изабраници Шабија Алонса имајли су пред почетак овог кола значајну предност од 10 бодова на врху табеле. Бајерн је у суботу смањио заостатак на минус седам, али са утакмицом више.

Бајер је прошле недеље победио Волфсбург, лагано са 2:0, а средином седмице био је на прагу пораза и елиминације од сензационалног Карабага. После 2:2 у Азербејџану екипа Гурбана Гурбанова имала је 2:0 на "Бајарени", али их је на крају коштао црвени картон из 62. минута.

Занимљиво да су и бројчано славији успели да ппостигну један гол, али је домаћи тим убрзо после стицања играча више смањио на 2:1 преко Фримпонга, да би чешки интернационалац Патрик Шик головима у другом, односно осмом минуту зауставног времена одвео свој тим у четвртфинале Лиге Европе, где их чека двомеч са Вест хемом. Иначе, Шик је и у првој утакмици поставио коначних 2:2 у другом минуту зауставног времена, а Карабаг је и на стадиону "Тофик Бахрамов" испустио предност од 2:0.

Биће занимљиво против Вест хема и уевентуалном полуфиналу против Роме или Милана, али је приоритет "фармацеута" Бундеслига и коначно уклањање надимка "Неверкузен". Бајерн сигурно неће одустати док год има теоретске шансе да одбрани наслов и тога су у Леверкузену свесни.

Џереми Фримпонг се враћа у тим након што је пропустио победу против Волфсбурга због суспензије. Овај 23-годишњак је оставио огромну празнину у офанзиви постигавши осам лигашких голова на позицији десног бека ове сезоне и скоро сигурно ће се вратити у стартну поставу након што је постигао гол и средином недеље. Међутим, Виктор Бонифаће је и даље ван терена због повреде препона, па ће напад опет предводити "европски херој" Шик.

Фрајбургова европска епизода дошла је до краја средином недеље на прилично суров начин, пошто је Вест хем поткресао крила "орловима" и са пет голова до врха им напунио мрежу. Надаће се навијачи Фрајбурга да их данашњи противник освети у четвертфиналу, али то не значи да ће им препустити бодове.

Фрајбургова сезона ни изблиза није тако добра као прошла, за шта је бар делимично "крив" и европски пут ове сезоне, али амбиције клуба су да се и на јесен на њиховом "Мосвалту" играју европске утакмице. Мало су им одмакли конкуренти за Лигу Европе, мада ни ту није све решено, али место у Лиги конференција је само два бода удаљено.

У прошлом колу Фрајбург је победио Бохум са 2:1 и освојио вредна три бода, али је остао без Егштајна који је неопрезно добио жути картон после постизања првог гола на утакмици, па ће тренер Кристијан Штрајх морати да му нађе замену данас.

У првом делу сезоне Бајер је победио са 2:1, а прошле године на "Мосвалту" је било 1:1.

Пошто је прошло мало времена од катастрофе у Лондону, тешко је веровати да су се играчи Фрајбурга довољно ментално опоравили, а када се томе дода да им у госте долази до сада непоражена екипа притом значајно квалитетнијег састава, двојка се чини као најлогичнији тип за ову утакмицу.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ТИП: 2 (квота 1,55)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 16:44