ДУЕЛ МАЈСТОРА ЗА РЕМИЈЕ: "Зебре" побеђују само тимове из врха табеле, Торино суров према слабијима од себе

О. М.

16. 03. 2024. у 08:02

ТОРИНО гостује Удинезеуу у утакмици 29. кола италијанске Серије А. Меч је на програму од 15 часова на стадиону "Фриулу".

ДУЕЛ МАЈСТОРА ЗА РЕМИЈЕ: Зебре побеђују само тимове из врха табеле, Торино суров према слабијима од себе

Фото Profimedia

Иако ове две екипе на табели деле само две позиције, "зебре" се боре за опстанак, а "бикови" се надају пламснау у Европу. Разлика између њих је 11 бодова. Удинезе има само три бода више од осамнаестопласираног Фросинонеа, а Торино шест бодова мање од седмопласираног Наполија.

Данашњи дуел на "Фриулију" биће окршај "мајстора за ремије". Удинезе је одиграо чак 15 утакмица без победника ове сезоне, има више неодлучених него одлучених утакмица (четири победе, девет пораза), док је Торино на бројци од 11 нерешених.

Не чуди онда што су у првом делу сезоне и међу собом поделили бодове, у Торину је било 1:1. Зарага је довео Удинезе у вођство у 81. минуту, а бод "биковима" донео је српски интернационалац Иван Илић у другом минуту зауставног времена.

"Зебре" су у прошлом колу одиграли мудро на гостовању Лацију и остварили неочекивану победу од 2:1, иако су Лацијали имали апсолутну теренску иницијативу. Српски интернационалац Лазар Самарџић одиграо је последњих 20 минута на овој утакмици.

Занимљиво је иначе да је Удинезе све четири победе ове сезоне у италијанској елитној дивизији остварио против екипа које се боре за европске купове. Пре Лација победили су Јувентус, Болоњу и Милан, а пораз од Удинезеа коштао је тренера Лација Маурисија Сарија посла.

Уколико победи, "црно-белима" би то био први пут у сезони да вежу два тријумфа. Два пута били су надомак тога. После победе над Миланом испустили су 1:0 против Аталанте, када је Едерсон у 92. минуту донео бод "богињи провинције", а после тријумфа над Јувентусом "провукао" им се Каљари. Било је 1:1 иако је реалан резултат више био 3:0 за "зебре".

Торино је покварио свој пласман у последња четири кола. После два пораза од римских клубова, уследили су ремији против Наполија и Фиорентине. Данас је тачно месец дана од последње победе изабраника Ивана Јурића, који су тог 16. фебруара савладали Лече са 2:0.

И даље је највећи проблем "бикова" неефикасност. Само четири екипе, Емполи, Салернитана, Лече и Верона, постигле су мање голова од "граната". За разлику од Удинезеа који изгледа боље игра против "великих", изабраници Ивана Јурића углавном су безопасни у таквим дуелима, али зато су готово без грешке када играју са слабијим ривалима. Примили су само четири гола против екипа које су на табели пласиране испод њих, а против Удинезеа имају додатног разлога за оптимизам јер су изгубили само једном у последњих шест излета на "Фриули".

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ТИП: X (квота 2,95)

ПРЕДЛОГ ЗА ХРАБРИЈЕ: X-X (квота 4,55)

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 17:47