ПСЖ МАРШИРА КА НОВОЈ ТИТУЛИ: Победом на данашњем дуелу бежи на +12 најближем пратиоцу

В.М.

10. 03. 2024. у 09:20

ПРВУ утакмицу данашњег програма франуске Лиге 1 одиграће ПСЖ и Ремс који се састају на ''Парку принчева'' од 13 часова.

Фото Profimedia

Доминација Парижана француским фудбалом се наставља и не делује да ће је неко у скорије време окончати, убедљиво су први на табели са девет поена предности у односу на Брест и сигурно марширају ка новој титули која би била 12 у историји славног клуба.

Довољно је рећи да су у досадашњем току првенства доживели само један пораз, а поред њега су уписали 16 победа и седам ремија.

Уз Лигу 1, одлично им иде и у Лиги шампиона где су почетком недеље рутински избацили Реал Сосиједад победом у гостима од 2:1. Поново је блистао најбољи фудбалер данашњице Килијан Мбапе који је са два гола трасирао пут ''светаца'' ка четвртфиналу.

Сјајни Француз је на терену провео читавих 90 минута и Луис Енрике је на тај начин послао јасну поруку свима да рачуна озбиљно на Мбапеа иако трентуно одбија да продужи уговор са клубом који му истиче на лето.

Са друге стране, Ремс има поприлично мирну сезону под тренерском палицом Вила Стила који је познат по томе да је прошле сезоне клуб плаћао пенале што их он предводи са клупе јер тада још није стекао УЕФА лиценцу.

Млади Енглез је веома перспективан тренер и његови изабраници су сигурни на средини табеле, а да није било пада форме у последње време могли би да се боре и за неко од места која воде у Европу.

На минулих пет утакмица Ремс је сакупио само четири бода и тешко да ће доћи до њих у престоници.

У првом делу сезоне ПСЖ их је доминантно савладао са 3:0, а ми очекујемо нову рутински победу ''светаца''.

НАШ ТИП: 1 (квота 1,45)

POGLEDAJTE NAJNOVIJU EPIZODU KLADIONIČARSKIH PRIČA

НЕВИЂЕНА ДРАМА У ДЕНВЕРУ: Јокић најпре одбио да игра против Лејкерса, шампиони ипак прошли даље! (ВИДЕО)

НЕВИЂЕНА ДРАМА У ДЕНВЕРУ: Јокић најпре "одбио" да игра против Лејкерса, шампиони ипак прошли даље! (ВИДЕО)

Никола Јокић и Денвер нагетси елиминисали су Лос Анђелес Лејкерсе са 4:1 у победама у првом колу НБА плеј-офа, и то после истинске драме у Бол арени у Колораду.

30. 04. 2024. у 06:34

УЕФА У ШОКУ: Русија се одлучује на радикалан потез?

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а фудбал, као најпопуларнија спортска дисциплина, посебно је занимиљив ових дана, због руске ситуације у њему.

29. 04. 2024. у 21:07

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 19:56 >> 19:11