РОЈАЛ УНИОН ЖЕЛИ "ДУПЛУ КРУНУ": Бриж у првој утакмици показао да лидер првенства није непобедив

О. М.

28. 02. 2024. у 11:59

ФУДБАЛЕРИ Брижа бране 2:1 из прве утакмице полуфинала белгијског купа.

РОЈАЛ УНИОН ЖЕЛИ ДУПЛУ КРУНУ: Бриж у првој утакмици показао да лидер првенства није непобедив

Фото Profimedia

Противник им је нико други до лидер шампионата Белгије Ројал унион Сен Жилоа који је врло близу освајања дупле круне. У првенству имају велику предност, а у Купу им недостаје један корак до финала у коме ће им вероватни противник бити бранилац дупле круне Антверпен.

Да Унион није непобедив показао је Бриж у првој утакмици, победом, али још више начином на који је она остварена, са поседом од 61 одсто и готово двоструко већим бројем опасних напада.

Да је тај пораз уздрмао "унионисте" говори и податак да су следеће две утакмице одиграли неодлучено, али су се после тога ипак вратили на победничку стазу. Елиминисали су Ајнтрахт у борби за осмину финала Лиге конференција и победили Кортријк и Стандард у првенству, где сада имају осам бодова више од Андерлехта и чак 20 више од Брижа и Антверпена.

Али, ништа још није готово, јер је Ројал унион пре две године имао пет бодова предности на старту плеј-офа, а на крају заостао четири бода за шампионом Брижом.

Клуб Бриж је на трећем месту Про лиге, али готово да нема шансе да стигне до првог јер има 20 бодова заостатка. Они су тим који прима најмање голова ове сезоне, а прилично су добри и у нападу.

У прошлом колу су изгубили од Андерлехта са 2:1. Водили су од 19. минута и одлично контролисали меч до 79. минута, када је Андерлехт постигао изједначујући гол. У последњим минутима гости су поново били прецизни и однели сва три бода кући.

НАШ ПРЕДЛОГ: 3+ (квота 1,88)

ПОГЛЕДАЈТЕ НАЈНОВИЈУ ЕПИЗОДУ ПОДКАСТА "КЛАДИОНИЧАРСКЕ ПРИЧЕ"

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36