''ШВАБЕ'' САЊАЈУ ЛИГУ ШАМПИОНА: Морају побеђивати овакве мечеве ако желе да се пласирају у њу

В.М.

24. 02. 2024. у 09:30

У стандардном бундеслигашком термину од 15:30 фудбалери Штутгарта ће на ''МХП арени'' дочекати ''раштимовани'' Келн.

ШВАБЕ САЊАЈУ ЛИГУ ШАМПИОНА: Морају побеђивати овакве мечеве ако желе да се пласирају у њу

Поред Бајер Леверкузена, домаћини су свакако највећи хит Бундеслиге и нико пре старта није могао да очекује да ће се борити за пласман у Лигу шампиона идуће године.

Након одличног почетка кампање, Штутарт је сањао пласман у најелтиније фудабалско такмичење, а тај се све више претвара у реалност јер 12 кола пре краја чврсто држе треће место на табели са 46 освојених бодова, шест више од петопласираног Лајцпига.

Проктелог викенда ''швабе'' су успеле да однесу три бода са гостовања Дармштату (2:1), иако су више од 45 минута играли са играчем мање. На тај начин су уписале четврти узастопну победу и тренутно поседују најдужи тријумфални низ од свих тимова у Бундеслиги.

Оно што се највише истиче за време тог низа, а и генерално током читаве сезоне је сјајна нападачка игра чете Себастијана Хенеса која је са 51. постингутим поготоком трећи најбољи напад лиге, иза неприкосновених Бајерна и Леверкузена.

Што се тиче њиховог данашњег ривала, он управо има проблема са реализацијом и само 15 пута је тресао мрежу у Бунделсиги, убедљиво најмање од свих екипа.

Кел је тренутно 16. на табели са 16 сакупљених поена, шест мање од Менхенгладбаха који је 15. и биће му тешко да избегне, у најбољем случају, играње у плеј-ауту на крају сезоне.

Након позитивног низа од три везана меча без пораза (победа и два ремија), гости су изгубили прошлонедељни обрачун са Вердером пред својим навијачима (0:1) на којем по десети пут ове сезоне нису успели да затресу мрежу.

Што се тиче изостанака домаћин ће бити без Ундава, Нартеја, Загадуа, Бенедета, Штенцела и можда Нибела који је под знаком питања.

Са друге стране, меч ће пропустити Селке, Валдшмит и Ут.

У првом делу кампање Шутгарт је савладао Келн са 2:0, а ми очекујемо сличан исход и на данашњем дуелу на ''МХП арени''.

НАШ ТИП: 1&2+ (квота 1,50)

POGLEDAJTE NAJNOVIJU EMISIJU SERIJALA "KLADIONIČARSKE PRIČE"

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59

УКРАЈИНА ТУГУЈЕ: Умро Михаил Фоменко

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету - рат који је у току је довео да се збивања из тих држава прате из минута у минут, уживо, а на сваких пет минута појави се нова информација која изазове велику пажњу. Спорт је неодвојив део живота, па и током ратних збивања, а управо је једна спортска вест растужила овог понедељка Украјинце.

29. 04. 2024. у 14:24