"СВЕЦИ" СЕ ОПОРАВИЛИ ОД НЕНАДАНОГ ПОРАЗА: "Тигрови" би победом ушли у зону плеј-офа

О. М.

20. 02. 2024. у 08:20

ОВОГ уторка на програму је заостали меч 29. кола енглеског Чемпионшипа.

СВЕЦИ СЕ ОПОРАВИЛИ ОД НЕНАДАНОГ ПОРАЗА: Тигрови би победом ушли у зону плеј-офа

У Саутемптону се састају домаћа екипа и Хал сити, од 20 часова и 45 минута.

Саутемптон је имао низ добрих утакмица у најјачој другој лиги на свету, који је мало покварио једино пораз од Бристол ситија пре шест дана. То је "свецима" био једини пораз у свим такмичењима на последњих 27 утакмица или од краја септембра.

Имају четири победе и један пораз у последњих пет мечева и постижу у просеку три гола по мечу.

У прошлом колу победили су на гостовању Вест Бромвич Албион са 2:0 и показали да је пораз од Бристол ситија био пролазна криза. Саутемптон је био бољи противник током целог меча. Имали су неколико добрих прилика да увећају разлику, али се показало да су два гола била довољна за победу.

Изабранике Расела Мартина је пораз од Бристола кошта испадања из топ 2, прецизније места које води директно у Премијер лигу, али би се данашњом победом у овом заосталом мечу поново вратили на друго место, прескочивши Лидс јунајтед за један бод.

Пре пораза од "црвендаћа" су победили Хадерсфилд са 5:3. Прошли су у осмину финала Еф-Еј купа након две утакмице са Вотфордом. У првој је било 1:1, али су у реваншу на свом терену били убедљиви и победили са 3:0.

Хал сити је био веома ефикасан тим у последњих пет мечева. Имају четири победе и само један пораз у последњих пет утакмица. Поражени су само од Свонсија код куће, минималним резултатом у утакмици која је могла да се заврши победом било које екипе, али би вероватно 0:0 био најреалнији резултат.

Сада су "тигрови" на деоби шестог до осмог места са 51 бодом, колико имају и Ковентри и Норич, уз нешто бољу гол-разлику, али и утакмицу више.

У прошлом колу Хал је победио Хадерсфилд са 2:1. Био је неизвестан меч до последњих секунди. Хал је постигао гол у седмом минуту, а затим се повукао у одбрану. Хадерсфилд је напао, имали су неколико добрих шанси, али су изједначили тек у другом минуту надокнаде. Када се чинило да ће се утакмица завршити резултатом 1:1, Џејкоб Гривс из Хала успео је да постигне још један гол два минута касније и донесе победу Халу.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: ГГ&3+ (квота 1,98)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44